Kategorie

Załadunek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Porada dotyczy wpływu nieterminowego załadunku na opodatkowanie podatkiem od towarów i usług.
Trans Polonia S.A. zawarła nowe umowy z Lotos Asfalt Sp. z o.o. W ramach współpracy firma świadczyć będzie w kolejnych latach usługi transportowe polegające na załadunku, przewożeniu oraz rozładunku asfaltów oraz ciężkiego oleju opałowego do odbiorców na terenie kraju oraz zagranicą.
Co to jest FIATA? Jakie są korzyści z przynależności do organizacji oraz stosowania procedur i dokumentów.
Europejska sieć drobnicowa System Alliance Europe obejmuje już 51 partnerów w 26 krajach.
Firma FM Logistic, z myślą o obsłudze klientów z sektora farmaceutycznego, zainwestowała w półautomatyczną linię do pickingu sztukowego. Pierwszą firmą, która skorzysta z nowego systemu będzie Sanofi.
Jak zorganizować logistykę produktów leczniczych. Jak zapewnić wymagane bezpieczeństwo i spełnić wymogi prawa farmaceutycznego.
Giełda transportowa Trans.eu udostępniła nową wersję programu Trans 4.0. Nowy system zawiera moduł map Europy z informacjami o ograniczeniach dla ciężarówek, kodami pocztowymi a także kalkulator kosztów.
Jak zorganizować transport towaru drogą morską. Co trzeba wiedzieć, aby nie popełnić błędu we współpracy ze spedytorem. Jak uniknąć niespodziewanych kosztów.
Co to jest ULD i co oznaczają jego numery. Czy ważne są dla nas wymiary palet i kontenerów? Jak je dopasować do przestrzeni ładunkowych przykładowych samolotów transportowych.
Jaki VAT zastosować gdy świadczymy usługi handlingowe w portach lotniczych na rzecz różnych przewoźników
W logistyce i handlu zagranicznym nadal stosuje się angielskie zwroty Incoterms®2010. Warto wiedzieć co oznaczają i w jakich sytuacjach je stosować. Przedstawiamy poradnik, najczęściej stosowanych pojęć.
Najnowsza edycja Incoterms – Incoterms® 2010 obowiązuje od 01 stycznia 2011 r. Wprowadzone zmiany w stosunku do poprzednio obowiązującej wersji mają duże znaczenie praktyczne.