Kategorie

Koncentracja kierowcy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Michelin Polska zlecił przeprowadzenie ankiety dotyczącej zachowań młodych kierowców za kierownicą. Zobacz jej wyniki!
Kierowca mocno przeziębiony lub chory na grypę stwarza niemalże takie samo zagrożenie w ruchu drogowym, jak kierowca będący pod wpływem alkoholu.
Wielu, zwłaszcza młodych kierowców bagatelizuje kwestię odpowiedniej ilości snu przed podróżą. Tymczasem niewyspany kierowca, ma opóźniony czas reakcji analogiczny do kierowcy, który znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak sobie radzić z sennością za kierownicą?
Według wyników badania LeasePlan MobilityMonitor przeprowadzonego wśród kierowców flotowych z 20 krajów, Polacy, w przeciwieństwie do np. Holendrów, bardzo rzadko zachowują się za kierownicą skrajnie nieodpowiedzialnie.
Upał nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Jak sobie radzić z wysokimi temperaturami podczas jazdy autem?
Okazuje się, że zbyt silna koncentracja kierowcy na sytuacji na drodze może stwarzać niebezpieczeństwo. Dlaczego?
Według badań WHO najczęstszą przyczyną śmierci osób w wieku 15-29 lat są wypadki samochodowe. Jak walczyć z tym problemem? O czym powinien pamiętać każdy kierowca?
Porządek w kabinie, poprawność działania np. wycieraczek i... prawidłowo ustawiony fotel. To tylko niektóre z istotnych punktów, które wpływają na komfort prowadzącego samochód kierowcy.
Pod wpływem stresu wielu kierowców zachowuje się w sposób nieracjonalny i po prostu niebezpieczny. Zobacz dlaczego zestresowany kierowca to kiepski kierowca.
Koncentracja kierowcy ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Podpowiadamy, co w samochodzie koncentrację kierowcy obniża, a co sprzyja jej utrzymaniu?