reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Lokaty progresywne

Lokaty progresywne

Założenie lokaty progresywnej umożliwia dysponowanie kapitałem i sprzyja oszczędnościom, ale oprocentowanie roczne nie zawsze jest atrakcyjne.

Banki kuszą klientów lokatami progresywnymi i ich rosnącym oprocentowaniem. Aby jednak oszacować faktyczne zyski, należy uśrednić wysokość oprocentowania podczas całego okresu lokaty.

Można wpłacać i wypłacać

Lokaty progresywne mają jednak również zalety. Nie trzeba zamrażać oszczędności na cały rok. W razie nagłej potrzeby można wypłacić kapitał łącznie z odsetkami lub wypłacić same odsetki za ostatni okres umowy. Lokata działa bowiem jak miesięczny depozyt o stałym oprocentowaniu automatycznie odnawiany przez cały okres umowy. Pieniądze można więc wypłacać po każdym miesięcznym okresie. Przy likwidacji lokaty w pierwszym miesiącu otrzyma się odsetki za miesiąc, po dwóch za dwa itd. Za każdym razem według stopy procentowej gwarantowanej za dany okres.

Lokata progresywna umożliwia też dopłacanie do rachunku pieniędzy bez dodatkowych umów, co sprzyja systematycznemu oszczędzaniu. Wysokość dopłat jest ustalana przez bank.

Kuszenie procentami

Oprocentowanie lokaty progresywnej jest stałe w danym miesiącu i wzrasta do maksymalnego progu w ostatnim miesiącu oszczędzania.

Oferty lokat

Comperia

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama