| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Huśtawka nastrojów złotego

Huśtawka nastrojów złotego

Wczoraj przed południem nastąpiło osłabienie złotego, które po południu przeszło w krótkotrwałe umocnienie. Naszej walucie nie pomogła ani sprzedaż 2-letnich obligacji, która przebiegła pomyślnie, ani zniżka dolara.

Podobnie jak złoty idą w dół forint i korona czeska, co pokazuje, że inwestorzy zaczynają powoli wycofywać się z naszego regionu. Czy jest to wynikiem obserwowanej w ostatnich dniach zwyżki rentowności długoterminowych amerykańskich obligacji, co stanowi też wyraz poprawiających się notowań dla amerykańskiej gospodarki, czy też obaw inwestorów, związanych z perspektywami fiskalnymi dla regionu (głównie chodzi tutaj o Węgry i Polskę), nie wiadomo. Niemniej ważne jest też to, że rynek nie zakłada podwyżki stóp przez RPP w marcu, co też warunkuje sytuację złotego. Trzeba również pamiętać o relacji EUR/USD na rynkach światowych, a ta zaczyna znów przemawiać za umocnieniem dolara w najbliższych dniach.

Na światowych rynkach amerykańska waluta nieznacznie odrobiła poniesione wczoraj po południu straty. W efekcie dzisiaj rano kurs EUR/USD spadał w okolice 1,3670, a GBP/USD zszedł poniżej poziomu 1,61. Kluczowe mogą okazać się dzisiaj informacje z Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że potencjalne osłabienie funta będzie mieć też wpływ na to, co stanie się ze wspólną walutą.

Dowiedz się także: Jak kształtował się kurs złotego wobec innych walut?

Notowania naruszyły dzisiaj rano opór na poziomie 3,91, jak również nieznacznie sforsowały kolejną barierę na wysokości 3,92, która jawiła się jako docelowa w ostatnich dniach. Dzienne wskaźniki zaczynają potwierdzać ruch w górę. To sygnał, że jeszcze w tym tygodniu możemy zbliżyć się do rejonu 3,94-3,95. Wsparciem są teraz okolice 3,91.

Kolejna próba sforsowania oporu na poziomie 2,87 powinna być udana, ale nie stanie się tak bez wsparcia ze strony spadającego EUR/USD. Dzienne wskaźniki przemawiają za zwyżkami, a wsparcie w rejonie 2,83-2,85 jest już na tyle rozbudowane, że powinien z niego zostać wyprowadzony bardziej dynamiczny ruch. Jeżeli EUR/USD zacznie dzisiaj kierować się w stronę 1,3570-1,3600, możliwe będzie naruszenie oporu 2,90. To da szanse na test okolic 2,91-2,92 w kolejnych dniach.

Polecamy serwis: Kredyty

Na dziennym wykresie formacja RGR jest coraz wyraźniejsza. Prawe ramię ukształtowało się wczoraj w rejonie oporu 1,3740. Dzienne wskaźniki przemawiają za zniżką. Tym samym wydaje się, że dynamika spadku może w najbliższym czasie przyspieszyć. Dzisiaj warto założyć test 1,3570-1,3600, a jutro – spadek do 1,3500, czyli minimum z poniedziałku.
GBP/USD:

Funt ślizga się po wzrostowej linii trendu, pociągniętej od minimum ze stycznia. Obecnie są to okolice 1,6070. O ile wczoraj udało się wybronić przed spadkiem, o tyle dzisiaj powinny już pojawić się mocne sygnały sprzedaży. Zwłaszcza, że takowe widać na dziennych wskaźnikach. Potwierdzeniem tego będzie zejście poniżej wartości 1,60. Nie można wykluczyć, że w kolejnych dniach dość szybko zejdziemy w okolice 1,5750.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK