reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Słownik

Zlecenie PCRO

Aktualizacja: 16.06.2009

Zlecenie PCRO – zlecenie po cenie rynkowej na otwarcie. »

Zlecenie PKC

Aktualizacja: 10.03.2010

Zlecenie PKC – zlecenie po każdej cenie. »

Zlecenie PCR

Aktualizacja: 13.06.2009

Zlecenie PCR – zlecenie po cenie rynkowej. »

Zlecenie OTP

Aktualizacja: 11.03.2010

Zlecenie OTP – zlecenie z odroczonym terminem płatności. »

Forward

Aktualizacja: 05.06.2009

Forward – instrument finansowy na rynku terminowym dotyczący zazwyczaj walut lub towarów. Kontrakt forward zobowiązuje obie strony transakcji do zawarcia w przyszłości transakcji na warunkach określonych w kontrakcie. »

Stagflacja

Aktualizacja: 16.05.2009

Stagflacja – jest to niekorzystne zjawisko w gospodarce państwa charakteryzujące się jednoczesnym pojawieniem się kilku niekorzystnych czynników takich jak duża inflacja, wzrost bezrobocia i stagnacji, czyli braku wzrostu gospodarczego. »

Instrument bazowy

Aktualizacja: 06.12.2009

Instrument bazowy – papier wartościowy na który opiewają instrumenty pochodne, czyli np. kontrakty terminowe, opcje, jednostki indeksowe. »

Instrumenty pochodne

Aktualizacja: 06.12.2009

Instrumenty pochodne - prawa majątkowe, których cena rynkowa zależy od ceny instrumentu bazowego, którym mogą być akcje spółek giełdowych, waluty, indeksy giełdowe lub stopy procentowe. »

Odsetki skapitalizowane

Aktualizacja: 08.03.2010

Odsetki skapitalizowane – jest to przychód z odsetek od kwoty kapitału powiększonej o uprzednio obliczone odsetki z poprzednich okresów. »

Stopa zwrotu

Aktualizacja: 11.11.2009

Stopa zwrotu – jest to dochód od zdeponowanego kapitału. »

Rynek kapitałowy

Aktualizacja: 16.11.2009

Rynek kapitałowy – jest to część rynku finansowego, na którym handluje się instrumentami finansowymi średnio- i długoterminowymi, przeznaczonymi na finansowanie inwestycji. »

EPS

Aktualizacja: 01.04.2009

EPS (ang. Earnings Per Share) – Zysk na akcję. Jest to zysk spółki za cztery ostatnie kwartały, podzielony przez liczbę wyemitowanych akcji. »

LIFO

Aktualizacja: 04.11.2009

LIFO (ang. Last In, First Out) – Ostatnie przyszło, pierwsze wyszło. Jest to metoda wyceny zapasów w gospodarce magazynowej. »

FIFO

Aktualizacja: 24.02.2010

FIFO (ang. First In, First Out) – Pierwsze przyszło, pierwsze wyszło. Jest to metoda wyceny zapasów w gospodarce magazynowej. Stosuje się ją również przy ustalaniu kosztu nabycia akcji i innych papierów wartościowych, czy jednostek uczestnictwa jeżeli nie jest możliwa identyfikacja tych aktywów. »

Rynek pieniężny

Aktualizacja: 16.11.2009

Rynek pieniężny (ang. money market) - jest to część rynku finansowego na którym handluje się krótkoterminowymi instrumentami finansowymi, tzn. o terminie zapadalności do 1 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kopeć & Zaborowski

Kopeć & Zaborowski (KKZ) to jedna z wiodących firm na polskim rynku prawniczym, specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa karnego, gospodarczego, prasowego, ochrony dóbr osobistych a także z zakresu prawa pracy. Innym aspektem działalności KKZ jest przeprowadzanie na zlecenie podmiotów gospodarczych profesjonalnych audytów śledczych związanych z wykrywaniem nadużyć wewnątrz firm, a także mającymi na celu racjonalizację wydatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama