reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > Dobry wizerunek > Umiejętności przywódcze

Umiejętności przywódcze

Może wcale nie szykujesz się do zajęcia stanowiska kierowniczego, ale mimo wszystko powinieneś zwrócić uwagę na rozwijanie swoich umiejętności przywódczych.

Sednem posiadania dobrze rozwiniętych umiejętności przywódczych nie jest wcale sterowanie innymi jak maszynami. Prawdziwi przywódcy – a nie zawsze są to osoby zajmujące stanowiska kierownicze – wyróżniają się spośród innych pracowników kilkoma cechami.

Sylwetka przywódcy

Przywódcy to ludzie, którzy świetnie radzą sobie w kontaktach z innymi, ponieważ potrafią rozmawiać z ludźmi i słuchać tego co inni mówią. Potrafią też rozwiązywać konflikty. Nie boją się przyznać do błędu, a co najważniejsze – wyciągają wnioski z popełnionych pomyłek, znajdują rozwiązania, które w przyszłości pozwolą uniknąć podobnych porażek. Przywódca to ktoś, kto szanuje i ceni ludzi bez względu na zajmowane stanowisko i status społeczny. Jest to człowiek, który umie zmotywować siebie do działania, ale też zachęca innych do podejmowania nowych wyzwać. Jest otwarty na nowe rozwiązania i propozycje, chętnie służy radą innym. Przywódca to ekspert w swojej dziedzinie, a często też mentor dla innych pracowników.

Polecamy: Program mentoringu

Na drodze do przywództwa

Wypełniaj solidnie swoje obowiązki, ale też wykazuj zainteresowanie sprawami, które nimi nie są – oczywiście nie wkraczaj w zakres kompetencji innych osób, możesz doskonalić metody swojej pracy, zgłaszać propozycje nowych rozwiązań. Postaw na kreatywność nie tylko w życiu zawodowym ale i prywatnym – dzięki temu myślenie kreatywne nie będzie trudnością, a sposobem na życie. Zapoznaj się z biografiami albo autobiografiami ludzi, którzy osiągnęli sukces w biznesie – wzmóc uwagę na cechy, które im w tym pomogły. Obserwuj nieformalnych przywódców w Twojej pracy. Podejmuj wyzwania związane z kierowaniem ludźmi – nie tylko wewnątrz firmy, w której pracujesz, możesz być trenerem drużyny swojego dziecka albo pokierować lokalną akcją charytatywną. Doświadczenie przywódcze, które zdobędziesz to kapitał, który procentuje na przyszłość – będzie Ci łatwiej pokierować zespołem ludzi, kiedy zostanie Ci powierzony nadzór nad projektem w Twojej firmie.

Czytaj także: Naucz się pracy w zespole

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przywódcy to ludzie, którzy świetnie radzą sobie w kontaktach z innymi, ponieważ potrafią rozmawiać z ludźmi i słuchać tego co inni mówią.
Przywódcy to ludzie, którzy świetnie radzą sobie w kontaktach z innymi, ponieważ potrafią rozmawiać z ludźmi i słuchać tego co inni mówią.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama