reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wybieramy internetową składnicę plików

Wybieramy internetową składnicę plików

Skorzystaj z internetowych składnic plików, czyli prywatnej przestrzeni dyskowej w Internecie. Dzięki nim masz stały dostęp do swoich danych.

Wraz z rozwojem szerokopasmowych łącz internetowych pojawiła się możliwość przechowywania swoich danych online. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać usługi internetowe, których zadaniem było przechowywanie danych użytkowników na odpowiednio zabezpieczonych serwerach.

Istnieje kilka zalet takiego rozwiązania:

  • masz dostęp do swoich danych niezależnie od miejsca, w ktorym się znajdujesz. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu;
  • możesz się łatwo dzielić z wybranymi osobami swoimi danymi, bez używania poczty elektronicznej i zapychania skrzynki wiadomościami z załącznikami;
  • dane są bezpieczne na wypadek awarii twardego dysku;
  • otrzymujesz dodatkową przestrzeń na dane, niezależnie od wolnego miejsca na twardym dysku.


Wybierz składnicę dla siebie

Poniżej podajemy krótką informację o proponowanych przez nas internetowych składnicach danych. Być może znajdziesz wśród nich taką, która będzie Ci odpowiadać.

Dropbox (2 GB)

Pierwszy z proponowanych przez nas serwisów przeznaczony jest dla użytkowników którym zależy przede wszystkim na przechowywaniu dokumentów oraz innych plików o stosunkowo niewielkim rozmiarze. Łączna pojemność 2 GB w tym wypadku jest zupełnie wystarczająca.

Po dokonaniu bezpłatnej rejestracji na stronie, możesz korzystać z usługi na dwa sposoby: zarządzać swoją składnicą danych z poziomu strony WWW lub zainstalować specjalny program, dzięki któremu składnica będzie widoczna jako dodatkowy odnośnik w katalogu Moje dokumenty. Dropbox dostępny jest dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS X oraz Linux.

humyo (10 GB)

W bezpłatnej wersji humyo dostajesz 10 GB miejsca, z czego połowa przeznaczona jest na multimedia (muzyka, filmy, zdjęcia), zaś druga połowa na pozostałe typy plików. Co ciekawe, każdy z przechowywanych na koncie plików multimedialnych możesz odtworzyć.

Podobnie, jak w Dropbox, nie musisz obowiązkowo instalować dodatkowego oprogramowania. Wystarczy przeglądarka internetowa, w której uruchomisz menedżera plików. Musisz pamiętać, że jeśli nie zalogujesz się do serwisu przez okres 3 miesięcy, Twoje dane zostaną automatycznie skasowane

SkyDrive (25 GB)

Udostępniany przez Microsoft w usłudze Live serwis SkyDirve daje aż 25 GB miejsca na dane. Do rejestracji w systemie konieczne jest posiadanie konta w usłudze Live (tzw. LiveID) albo konta pocztowego w domenie Hotmail. Rozmiar pojedynczego pliku, który możesz przesłać na serwer nie może przekraczać 50 MB.

W tym wypadku możesz liczyć na dobrą integrację z pozostałymi usługami pakietu Microsoft Live. Będzie to również znakomite narzędzie do szybkiej wymiany danych z jego innymi użytkownikami.

ADrive (50 GB)

Dla wszystkich użytkowników, którym zależy głównie na przechowywaniu dużej ilości plików o całkiem sporym rozmiarze, serwis Adrive proponuje aż 50 GB wolnej przestrzeni za darmo. Możesz przesyłać na serwer pojedyncze pliki oraz całe katalogi.

Masz do dyspozycji aplikację, która po zainstalowaniu na komputerze pozwala zarządzać wirtualnym twardym dyskiem. Na serwer możesz przesłać plik o maksymalnym rozmiarze aż 2 GB. Konto nie podlega deaktywacji, a dane skasowaniu.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama