| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wklejanie obrazów do dokumentu (Word 2003/2007)

Wklejanie obrazów do dokumentu (Word 2003/2007)

Zdarza się, że mamy potrzebę wrzucenia do edytora tekstu Word jakieś zdjęcie lub grafikę. Najczęściej jednak nie zwracamy uwagi na rozmiar pliku co powoduje drastyczne spowolnienie jego pracy lub nawet zawieszeni się programu. Oto co możemy zrobić aby temu zaradzić.

Nasz dokument zachowa minimalne rozmiary jeśli wkleimy zdjęcie jako łącze. To rozwiązanie ma jednak wadę: jeżeli chcemy zechcemy skopiować skopiować plik na przykład na pendrive, aby przekazać go innej osobie musimy zapisać obrazy w dokumencie.

Word może skompresować wstawiane zdjęcia. Ich wielkość można w ten sposób zredukować o 80%, ale ucierpi na tym jakość obrazu.

1. Uruchamiamy Word i otwieramy nasz dokument. W celu wstawienia zdjęcia klikamy na wybrane miejsce w tekście a następnie na Wstaw-> Obraz -> z pliku. W Wordzie 2007 wystarczy natomiast kliknąć na Wstawianie i przycisk Obraz.

2. Teraz wybieramy plik graficzny, ale zamiast klikać na niego dwukrotnie, zaznaczamy go jednym kliknięciem, po czym klikamy na symbol Wstaw. Następnie z listy wybieramy opcje – Połącz z plikiem.

1. Otwieramy dokument Worda i wstawiamy do niego wybrane zdjęcia. Następnie klikamy na zdjęcie i potem na wyświetlonym dodatkowym pasku na ikonę kwadratu otoczonego czterema strzałkami. Jeśli paska nie widać klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazek, a potem na „Pokaż pasek narzędzi Obraz”. W Wordzie 2007 pasek ten zobaczymy , klikając dwukrotnie na wstawione zdjęcie.

2. Jeśli używamy Worda 2003, kliknięciem zaznaczamy opcje „Wszystkie obrazy w dokumencie” i „ Sieć Web/ekran”. Klikamy na OK. i Zastosuj. W wersji 2007 klikamy na „Opcje..” potem na „Poczta e-mail (96ppi) i dwa razy na OK.

Jeśli chcemy przekazać komuś plik Worda z łączami do zdjęć, musimy osadzić obrazki, bo inaczej na drugim komputerze zamiast fotografii wyświetlą się tylko puste ramki. Aby to zrobić klikamy dwukrotnie na edycja i na Łącza. W Wordzie 2007 zamiast tego klikamy na ikonę Office i w prawym panelu na „Edytuj łącza do plików”. Zaznaczamy wtedy pole „Zapisz obraz w dokumencie” i klikamy na OK. Następnie zapisujemy plik, najlepiej z nową nazwą, aby zachować mniejszy plik wyjściowy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »