| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Segregujemy menu Programy (Windows XP/Vista)

Segregujemy menu Programy (Windows XP/Vista)

Gdy instalujemy nowy program, zazwyczaj prowadzący do niego skrót zostaje umieszczony w menu Wszystkie programy, co ma nam ułatwiać uruchomienie aplikacji. Niestety, domyślnie nowe elementy pojawiają się zawsze na końcu listy, a nie w porządku alfabetycznym. Powstaje przez to bałagan, nie jest łatwo zorientować się wśród aplikacji i sprawnie znaleźć tę, która jest nam potrzebna. Oto jak zrobić porządki w menu.

1. Klikamy na menu START i na Wszystkie programy. Rozwija się lista programów. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy.

2. Widzimy menu z którego kliknięciem wybieramy opcję Sortuj według nazw. Skróty programów zostaną posegregowane w porządku alfabetycznym.

1. Przy standardowych ustawieniach menu Start, Vista sama pilnuje porządku na liście programów i automatycznie układa jest według alfabetu.

2. Jeżeli jednak wolimy klasyczne menu Start, także w Viście możemy z niego korzystać. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na logo Vista, i z menu które się pokaże wybrać Właściwości, a następnie przejść na zakładkę Menu Start.

3. Zaznaczamy opcję Klasyczne Menu Start . Potem klikamy myszą na znajdujący się u dołu przycisk Zastosuj.

4. Teraz aby pozycję menu automatycznie się sortowały musimy wykonać punkty 1 i 2 ze wskazówek dla Windows XP. Od tej pory w menu programy zagości porządek i ład.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »