reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ulubione w folderze Mój Komputer (Windows XP)

Ulubione w folderze Mój Komputer (Windows XP)

W Windows Vista standardowo dostępne jest narzędzie tworzenia swoich ulubionych folderów (analogicznie jak w przypadku stron internetowych). Pasek Ulubionych w Windows XP jest również dostępny (ale ukryty). Oto co zrobić, by go wyświetlić.

1. Przy wciśniętym klawiszu „Logo Windows” wciskamy „E”, aby otworzyć Eksplorator Windows. Klikamy na Widok-> Paski narzędzi -> Łącza, a potem jeszcze raz na Widok -> Paski narzędzi i na „Zablokuj paski narzędzi”.

2. Klikamy teraz na dodany nowo przycisk „Łącza” i przeciągamy go na przykład w lewy dolny róg okna.

3. Istniejące przyciski, na przykład „Hotmail” pochodzą ze standardowych Ulubionych stron Internet Explorera. Jeśli ich nie potrzebujemy klikamy na nie po kolei prawym przyciskiem myszy, a potem lewym na Usuń i potwierdzamy „Tak”.

4. Aby uniknąć przypadkowego usunięcia paska z Ulubionymi, klikamy znowu na Widok-> Paski narzędzi -> Zablokuj paski narzędzi.

5. Teraz umieścimy na pasku Ulubionych potrzebne foldery. Aby dodać do niego katalogi, z których najczęściej korzystamy, na przykład klikamy w Eksploratorze na Dokumenty , Moja muzyka, Moje obrazy i przy wciśniętym przycisku myszy przeciągamy je w miejsce paska „Łącza”.

6. Teraz możemy jeszcze uprościć nazwy skrótów widoczne na pasku Ulubionych. Klikamy prawym przyciskiem myszy w każdą z nich i z menu wybieramy polecenie „Zmień nazwę”. Pokazuję się nam okno w którym usuwamy niepotrzebną część nazwy i klikamy na „OK.”

7. Czynności opisane w tej poradzie powtarzamy w razie potrzeby z innymi folderami albo dyskami.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama