| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Działalność gospodarcza

Jakie klauzule powinny się znaleźć w umowie zawieranej z osobą samozatrudnioną

Aktualizacja: 23.07.2007

Nasza firma zamierza korzystać z usług osób „samozatrudnionych”, tymczasem w zaprzyjaźnionej firmie organy podatkowe zakwestionowały zasady współpracy z takimi osobami. W jaki sposób sformułować umowę łączącą strony, aby organ podatkowy nie uznał jej za umowę o pracę z wszelkimi tego negatywnymi skutkami, zarówno dla płatnika, jak i osoby „samozatrudnionej”? »

Jakie są skutki zmian przepisów antymonopolowych

Aktualizacja: 20.07.2007

Od 21 kwietnia 2007 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) nie wszczyna na wniosek przedsiębiorców postępowań w sprawach praktyk ograniczających konkurencję oraz naruszających zbiorowe interesy konsumentów. »

Co grozi za popełnienie przestępstwa w obrocie gospodarczym

Aktualizacja: 30.07.2007

Nie tylko osoby fizyczne, ale również spółki kapitałowe i osobowe mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. »

Udostępnienie danych osobowych

Aktualizacja: 31.07.2007

Prowadzę niewielki zakład usługowy. Posiadam jednak odrębną komórkę organizacyjną zajmującą się kadrami. Czy pracownicy kadr, ale również i inni, którzy będą mieć dostęp do akt personalnych pozostałych pracowników, powinni odbyć jakieś specjalne przeszkolenie w zakresie ochrony danych osobowych? W jaki sposób zapewnić bezpieczny dostęp do tych danych? »

Za jakie zobowiązania firmy odpowiada się osobistym majątkiem

Aktualizacja: 30.07.2007

Przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową firmę albo jest wspólnikiem spółki cywilnej lub osobowej, za zobowiązania firmy może odpowiadać nie tylko majątkiem przedsiębiorstwa, ale także swoim majątkiem. »

Jak sprawdzać kontrahenta

Aktualizacja: 30.07.2007

Bezpieczeństwo zawieranych transakcji nabiera podstawowego znaczenia szczególnie w sytuacji wysokiego ryzyka niewypłacalności licznych firm działających na rynku. »

Czy trzeba mieć licencję, ubiegając się o zezwolenie

Aktualizacja: 30.07.2007

Czy posiadanie licencji przewozowej oraz spełnienie wszystkich wymogów związanych z koniecznością uzyskania takiego dokumentu jest konieczne przy ubieganiu się o zezwolenie na regularny krajowy przewóz osób? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »