reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Działalność gospodarcza

Pomysł na biznes - sklep meblowy

Aktualizacja: 07.02.2008

Salon z meblami to poważna inwestycja. Konieczny jest odpowiedni metraż na ekspozycję towaru. Potrzebni solidni dostawcy, przeszkolony personel, który umie doradzić klientom, środek transportu, nie mówiąc o skutecznej reklamie, bo konkurencja na rynku ostra. »

Przedsiębiorca nie może wprowadzać w błąd konsumenta

Aktualizacja: 05.02.2008

Reklamowanie samochodu jako tańszego w porównaniu z ofertą konkurenta - zgodnie z nowymi przepisami - staje się praktyką nieuczciwą, jeżeli pominięto w anonsie informację, że z niższą ceną pojazdu związany jest niższy standard wyposażenia. »

Pomysł na biznes - sklep z artykułami dla zwierząt

Aktualizacja: 02.02.2008

Właściciele psów i kotów wydają coraz więcej pieniędzy na swoich ulubieńców. Nie tylko na pożywienie. Na Zachodzie to ogromny rynek o miliardowych obrotach, np. w USA siegających 26 mld dolarów rocznie. U nas branża też nabiera rozpędu. Zdaniem fachowców i ludzi, którzy osiągnęli sukces, trzeba spełnić dwa warunki: kochać zwierzęta i się na nich znać. »

Jak zmieniły się zasady oznaczania cen

Aktualizacja: 29.01.2008

Od 1 stycznia 2008 r. zmieniono sposób oznaczania cen wyrobów odzieżowych i włókienniczych, książek i czasopism oraz zapisanych nośników informacji. Z kolei do 31 grudnia 2010 r. przedłużono termin, do którego nie jest wymagane bezpośrednie oznaczanie ceną niektórych towarów. »

Pomysł na biznes - przedszkole prywatne

Aktualizacja: 24.01.2008

Opinie o przedszkolach są różne. Do jednych stoją kolejki, inne nie mogą skompletować grup. Jeśli stworzymy ośrodek z prawdziwego zdarzenia, odpowiednio wyposażony, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, na brak dzieci nie będziemy narzekać. Mamy przecież wyż demograficzny. »

Pomysł na biznes - wypożyczalnia sprzętu sportowego

Aktualizacja: 17.01.2008

Wypożyczać można wszystko. Od sukni ślubnej po zabytkowy samochód. Najczęściej jednak wypożyczamy sprzęt sportowy. Taka wypożyczalnia to dobry pomysł na uzupełnienie dochodów. Czasami może być głównym źródłem utrzymania, wówczas wymaga wyjątkowych starań i ciągłego inwestowania. »

W jakiej formie prowadzić działalność gospodarczą na Ukrainie

Aktualizacja: 15.01.2008

 Jakie są możliwe formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne i prawne na rynku ukraińskim? »

Pomysł na biznes - sklep z bielizną

Aktualizacja: 10.01.2008

Minęły czasy, gdy porządną damską bieliznę marki Triumph można było kupić tylko w Peweksie czy Baltonie. Teraz jest dostępna we wszystkich salonach w większych miastach, choć na bazarach króluje tandeta z Dalekiego Wschodu i Turcji. Niszę na tym rynku starają się zapełnić polscy producenci, oferując wyroby coraz lepszej jakości. Koronkowy interes więc kwitnie. »

Odpowiedzialność karna za niegospodarność

Aktualizacja: 08.01.2008

Od 1 stycznia wzrosła wartość znacznej szkody w majątku przedsiębiorcy, której wyrządzenie jest przesłanką odpowiedzialności karnej za niegospodarność. Za umyślną niegospodarność nie może jednak zostać skazany sprawca, który miał świadomość nadużycia uprawnień, ale nie przewidywał, że wyrządzi tym znaczną szkodę. »

Obowiązki sprzedawcy towarów w ramach umów zawieranych na odległość

Aktualizacja: 07.01.2008

Prowadząc sprzedaż metodą wysyłkową, przedsiębiorca powinien przede wszystkim pamiętać, że klient ma prawo bez podania przyczyny zwrócić zakupiony towar w ciągu dziesięciu dni od jego wydania. »

Jak wyrejestrować się z ewidencji

Aktualizacja: 04.01.2008

Przedsiębiorca, który zaprzestał prowadzenia działalności gospodarczej, powinien wyrejestrować się z ewidencji w gminie. »

Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

Aktualizacja: 03.01.2008

Czy zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej powinno wiązać się ze zwolnieniem z obowiązku uiszczania składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne oraz z brakiem możliwości wszczęcia kontroli w przedsiębiorstwie? »

Obowiązki rejestracyjne małżonków wspólnie prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 02.01.2008

Małżonkowie, którzy prowadzą wspólnie działalność gospodarczą, nie mogą być wpisani do ewidencji w gminie pod wspólnym numerem. »

Pomysł na własny biznes - osiedlowe pizzerie

Aktualizacja: 20.12.2007

Obok dużych sieci pizzerii coraz częściej powstają nieduże, osiedlowe lokale. To niezły sposób na biznes, jeśli tylko mamy pomysły na rozwój, odpowiedni lokal no i... dobrego kucharza. Ten ostatni często decyduje o sukcesie lub klęsce. »

Nie można swobodnie zmieniać kontraktu w sprawie zamówienia publicznego

Aktualizacja: 18.12.2007

W prawie zamówień publicznych obowiązuje generalny zakaz dokonywania zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Od zasady tej istnieją jednak pewne wyjątki. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama