reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wzrasta popyt zagraniczny

Aktualizacja: 01.06.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w maju br. w porównaniu z ubiegłem rokiem wyniósł 2,1 proc., wobec 2,4 proc. w kwietniu - szacuje Ministerstwo Finansów. »

Sprawozdanie finansowe składa się w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 01.06.2010

Osoba prawna składa sprawozdanie finansowe do urzędu skarbowego wraz z opinią biegłego rewidenta i uchwałą zatwierdzającą raport. »

Do obiegu trafiły kolejne monety kolekcjonerskie

Aktualizacja: 01.06.2010

NBP wyemitował monetę „95. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego”. Emisją monet – srebrnej dziesięciozłotówki i dwuzłotówki ze stopu Nordic Gold – Narodowy Bank Polski upamiętni 95. rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego, która przypada 1 czerwca br. »

Inflacja rośnie

Aktualizacja: 01.06.2010

W kwietniu br. inflacja były wyższa niż w marcu o 0,4 proc. oraz wyższa o 2,4 proc. niż przed rokiem - poinformował GUS. »

Biznes krytykuje projekt ustawy o lobbingu

Aktualizacja: 01.06.2010

Kongres Przedsiębiorczości, będący platformą współpracy największych organizacji biznesowych, negatywnie ocenia przedłożone do konsultacji założenia projektu ustawy o lobbingu, którego celem jest ustalenie nowych zasad i warunków prowadzenia działalności lobbingowej w Polsce. »

Lepsza koniunktura w przemyśle, gorsza w sektorze usług

Aktualizacja: 01.06.2010

Klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w maju br. oceniany pozytywnie, lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku – podaje Główny Urząd Statystyczny. »

Wzrost gospodarczy zgodny z oczekiwaniami

Aktualizacja: 31.05.2010

Zgodnie z informacją, którą podał GUS, w I kwartale 2010 roku polska gospodarka wzrosła o 3 proc. Takiego tempa spodziewali się ekonomiści. »

Dynamika wzrostu PKB jest co raz słabsza

Aktualizacja: 31.05.2010

- W I kwartale br. PKB Polski wzrósł w o 3 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W poprzednim kwartale wzrost wynosił 3,3 proc. Widać wyraźnie, że trudno będzie w tym roku osiągnąć 3 proc. - wzost komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

W handlu przeważają mężczyźni

Aktualizacja: 31.05.2010

Handlowcem jest nazywany zarówno przedstawiciel międzynarodowej korporacji, prywatny przedsiębiorca, jak i osoba obsługującą klientów na stoisku handlowym. W Polsce ponad połowa przedstawicieli tego zawodu to mężczyźni. »

PKPP Lewiatan: fundusze antykryzysowe to zły pomysł

Aktualizacja: 31.05.2010

Komisja Europejska chce, aby banki same zapłaciły za ratowanie swoich konkurentów. W krajach członkowskich miałyby powstać specjalne fundusze, finansowane poprzez dodatkowe opodatkowanie banków. Jest to zły pomysł – ocenia PKPP Lewiatan. »

VAT od smsów charytatywnych na cele dobroczynne

Aktualizacja: 31.05.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że środki odpowiadające wysokości podatku VAT pobranego od tzw. smsów charytatywnych na rzecz powodzian przekaże na cele związane z usuwaniem lub łagodzeniem skutków powodzi. »

Banki mają problem z pozyskiwaniem kapitału na rynku długu

Aktualizacja: 31.05.2010

Europejskie banki i korporacje mają coraz większe problemy z pozyskiwaniem kapitału na rynku długu. Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Hiszpanii podnosząc poprzeczkę dla hiszpańskich instytucji. »

Doradcy podatkowi będą mieli wiecej uprawnień

Aktualizacja: 31.05.2010

Doradcy podatkowi będą mieli więcej uprawnień, a ich tajemnice zawodowe będą chronione tak samo, jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów. Senat poparł w piątek nowelizację ustawy o doradztwie podatkowym. »

Dofinansowanie kosztów nauki zwolnione z PIT

Aktualizacja: 31.05.2010

Pracownik, który otrzymuje od pracodawcy dofinansowanie kosztów nauki, może być zwolniony z PIT. »

Za mało wiemy o działaniach BIG

Aktualizacja: 28.05.2010

Polacy za mało wiedzą na temat sposobów działania biur informacji gospodarczej. Wpisanie do BIG jest postrzegane jako poważna sankcja silnie motywująca do spłaty długów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama