reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wakacyjne urlopy dłuższe niż przed rokiem

Aktualizacja: 30.06.2010

Mamy lato, a to oznacza, że rozpoczął się okres wakacyjnych urlopów. Ile dni wolnych zamierzamy wykorzystać? Jaka część z nas wcale nie wybiera się w tym czasie na urlop? Jak przedstawiają się nasze plany wypoczynkowe w porównaniu do lat poprzednich? »

Nastroje konsumentów pogorszyły się

Aktualizacja: 30.06.2010

W czerwcu br. znacznie pogorszyły się nastroje konsumenckie. Może to mieć wpływ na spowolnienie w najbliższych miesiącach dynamiki zakupów indywidualnych – podał Główny Urząd Statystyczny. »

Firmy z Mazowsza protestują przeciwko ograniczaniu dotacji

Aktualizacja: 29.06.2010

Władze Mazowsza zdecydowały, że w konkursie o uzyskanie dotacji na inwestycje będą mogły uczestniczyć jedynie firmy istniejące nie dłużej niż rok. Przedsiębiorcy ze Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, a także PKPP Lewiatan nie akceptują tej decyzji i uważają ją za próbę ograniczenia dostępu do dotacji. »

Frank najdroższy od ponad roku

Aktualizacja: 29.06.2010

Wczoraj przed południem notowania franka szwajcarskiego na rynku międzybankowym osiągnęły poziom 3,06 zł - najwyższy od końca marca ubiegłego roku. NBP ustalił kurs kupna franka na 3,019 zł, zaś sprzedaży na 3,08 zł. »

Zarejestrujesz spółkę z o.o. w 24 godziny

Aktualizacja: 29.06.2010

Od lipcu Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomi pierwsze urządzenie, które umożliwi dokonanie opłat sądowych i wydrukowanie urzędowych formularzy. »

Kasy fiskalne przy sprzedaży na rzecz pracowników

Aktualizacja: 24.06.2010

Jeżeli podatnik już rozpoczął ewidencjonowanie sprzedaży na rzecz swoich pracowników przy zastosowaniu kasy rejestrującej, to nie może korzystać ze zwolnienia z obowiązku w tym zakresie. »

Czy odszkodowanie za wywłaszczenie jest zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.07.2010

Odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia nieruchomości pod drogę gminną korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

GUS: bezrobocie nadal maleje

Aktualizacja: 24.06.2010

Stopa bezrobocia zmalała w maju do 11,9 proc., czyli nieco mocniej, niż się spodziewano. To już trzeci miesiąc poprawy na naszym rynku pracy. Miłą niespodziankę sprawiła też sprzedaż detaliczna, która zwiększyła się o 4,3 proc. »

Dzień Wolności Podatkowej 2010

Aktualizacja: 23.06.2010

Dziś (23 czerwca 2010 r.) przypada Dzień Wolności Podatkowej według obliczeń Centrum im. Adama Smitha. To symboliczny koniec pracy obywatela na wszelkie obciążenia podatkowe i parapodatkowe (np. składki na ubezpieczenia społeczne) i zarazem początek zarabiania wyłącznie na siebie. Można więc dziś na tą okoliczność otworzyć sobie szampana, pamiętając jednakowoż, że w cenie szampana spory procent stanowią podatki. »

Nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom

Aktualizacja: 23.06.2010

Prowadzisz firmę remontowo-budowlaną? A może remontujesz mieszkanie i szukasz firmy, która wykona dla ciebie prace. Jeśli tak, nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom! Sprawdź czy ich dane nie znajdują się w BIG. »

Przedsiębiorco popełnisz błąd, czeka Cię kara

Aktualizacja: 23.06.2010

Firmy mają być karane za najmniejsze błędy przy rozliczaniu unijnych dotacji - postanowiło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Urzędnicy mogą nawet wstrzymać wypłatę pieniędzy. Co najgorsze, przedsiębiorcy nie mają możliwości odwołania się od ich decyzji. »

Unijne dotacje bardziej przyjazne

Aktualizacja: 21.06.2010

Już za dwa lata dostęp do funduszy unijnych może być łatwiejszy. Bruksela przedstawiła właśnie projekt rozporządzenia finansowego, które określa podstawowe zasady rządzące budżetem UE. »

Kary za fałszowanie dokumentacji o odbyciu szkolenia BHP

Aktualizacja: 22.06.2010

Inspekcja pracy kieruje do sądu sprawy przeciw firmom, które poświadczają, że pracownik uczestniczył w okresowym szkoleniu bhp, mimo że tego nie robił. »

Jakie są zarobki kierowników

Aktualizacja: 21.06.2010

Średnie wynagrodzenie kierowników ogółem w 2009 roku wyniosło  4 262 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach kierowniczych w 2009 roku”, przygotowanego przez Sedlak & Sedlak. Zarządzający zespołami od 2 do 10 pracowników zarabiali 4 050 PLN. Kierujący większą ilością pracowników otrzymywali miesięcznie 4 600 PLN. »

Produkcja mocno w górę

Aktualizacja: 21.06.2010

W maju br. produkcja przemysłowa wzrosła o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, natomiast w stosunku do kwietnia była wyższa o 2 proc. Z kolei produkcja budowlano-montażowa była w maju o 2,3 proc. wyższa niż w 2009 r. i o 17,6 proc. wyższa w stosunku do kwietnia - podał Główny Urząd Statystyczny. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Witko

doradca w zakresie testowania oprogramowania i zarządzania jakością

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama