| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy sięgną do portfeli na rozwój?

Firmy sięgną do portfeli na rozwój?

Marzec br. przyniósł wzrost produkcji przemysłowej o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS. Eksperci zapowiadają szansę na rozwój polityki inwestycyjnej wśród firm.

„Przemysł już osiągnął optimum wykorzystania zdolności wytwórczych. Nieco słabszy wzrost produkcji może świadczyć, że jesteśmy w przededniu szybkiego wzrostu inwestycji"- mówi dr Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

„Przedsiębiorstwa przekraczają już optymalny poziom wykorzystania zdolności produkcyjnych, dlatego pojawia się presja cenowo - kosztowa, niezależnie od wpływu drożejących surowców i energii. Choć nadal jest popyt na coraz drożej sprzedawane towary krajowego przemysłu, bez nowych inwestycji trudno mu będzie dalej zwiększać produkcję.

To może zapowiadać duże ożywienie w inwestycjach. Może o tym świadczyć wzrost produkcji budowlano - montażowej w marcu aż o 24,2 proc. Polska jest jednym z zaledwie kilku krajów Unii Europejskiej, obok Niemiec i Holandii, gdzie wzrost budownictwa jest od początku roku dwucyfrowy" - dodaje dr Jacek Adamski.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Źródło: PKPP Lewiatan

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Eksperci zapowiadają szansę na rozwój polityki inwestycyjnej wśród firm.
Eksperci zapowiadają szansę na rozwój polityki inwestycyjnej wśród firm.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »