reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Emeryt z Unii nie zapłaci PIT

Aktualizacja: 10.12.2009

Obywatele państw UE, którzy mieszkają w Polsce i otrzymują wypłaty z zagranicznych pracowniczych programów emerytalnych, są zwolnieni z PIT. »

Przepis dotyczący opłaty targowej jest niezgodny z konstytucją

Aktualizacja: 10.12.2009

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych dodany przez art. 1 pkt 11 lit. b ustawy z dnia 30 października 2002 r. o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw jest niezgodny z art. 2 w związku z art. 217 konstytucji. Powyższy przepis traci moc obowiązującą z upływem 18 (osiemnastu) miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw. »

Najstarszy pracownik w Polsce ma 95 lat

Aktualizacja: 10.12.2009

95 lat – to wiek najstarszego pracownika w Polsce, który wziął udział w konkursie "Stary człowiek i może pracować". »

Istotne zmiany w ustawie o finansach publicznych

Aktualizacja: 10.12.2009

1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie nowa ustawa o finansach publicznych. Wprowadza ona znaczące zmiany w dotychczas obowiązującym systemie przepływu środków przeznaczonych na finansowanie programów operacyjnych. »

Gorsza jakość portfela kredytowego banków komercyjnych

Aktualizacja: 10.12.2009

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zwrócił uwagę bankom o największym udziale w kredytach dla gospodarstw domowych na pogarszającą się jakość ich portfela kredytowego. »

Rząd wspiera upowszechnianie Internetu

Aktualizacja: 10.12.2009

- Nie możemy dopuścić do wykluczenia jakichkolwiek regionów spod gospodarki cyfrowej. Mamy potrzebę upowszechnienia Internetu w Polsce. Nowoczesne technologie są kluczem do konkurencyjności i wzrostu gospodarczego – powiedziała Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. »

Polska chce pogłębić współpracę z fińskimi inwestorami

Aktualizacja: 10.12.2009

– Perspektywicznymi obszarami współpracy Polski i Finlandii może być m.in. energetyka odnawialna i związane z nią nowoczesne technologie – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas Polsko-Fińskiego Forum Gospodarczego. »

Prawo powinno sprzyjać prowadzeniu biznesu

Aktualizacja: 09.12.2009

Usługodawca będzie musiał zagwarantować dostęp do swoich usług w taki sposób, aby nie dyskryminować usługobiorcy ze względu na jego obywatelstwo lub miejsce zamieszkania. »

Pomoc osobom tracącym pracę

Aktualizacja: 09.12.2009

Sześć województw w 2010 roku oprócz konkursów przewidujących wsparcie dla osób zwalnianych będzie realizować własne projekty antykryzysowe. »

Ponad 640 mln zł na inwestycje w Polsce Wschodniej

Aktualizacja: 10.12.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że na projekty wybrane w konkursach w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej zostanie przeznaczone ponad 640 mln zł. »

Kolejna zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 09.12.2009

Za założenie trzech, a nie pięciu nowych miejsc pracy na terenach wiejskich przedsiębiorcy będą mogli otrzymać 300 tys. zł. »

Ostatni etap konkursu nowego ekologicznego logo UE

Aktualizacja: 10.12.2009

Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich zachęca wszystkich Europejczyków do głosowania w ostatnim etapie konkursu poświęconego nowemu ekologicznemu logo UE. »

Rezygnacja z protestów przyspieszy inwestycje

Aktualizacja: 09.12.2009

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął nowelizacje ustawy o zamówieniach publicznych, znoszącą możliwość składania protestów od przegranych przetargów. Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) popiera tę propozycje, wskazując jednak na pewne zagrożenia, jakie mogą się pojawić. »

Reforma finansów nie powinna opierać się o podwyższenie podatków

Aktualizacja: 09.12.2009

– Zwyciężył głos rozsądku, a nie koniunkturalizm. To dobra wiadomość dla naszych przedsiębiorców – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) komentującwypowiedzi Michała Boniego, szefa doradców premiera. Minister jednoznacznie odciął się bowiem od budzących niepokój doniesień medialnych o planowanych przezrząd podwyżkach podatków. »

Wzrosła liczba oddanych do użytkowania mieszkań

Aktualizacja: 09.12.2009

W I-III kwartale 2009 roku oddano do użytkowania 114,852 tys. mieszkań, tj. o 7,368 tys. (o 6,9 proc.) więcej niż w tym samym okresie 2008 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama