reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Biegli rewidenci ocenili ryzyko w sprawozdaniach finansowych firm ubezpieczeniowych

Aktualizacja: 14.12.2009

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zorganizował spotkanie ze środowiskiem biegłych rewidentów, podczas którego zostały omówione obszary ryzyka zidentyfikowane przez biegłych rewidentów w trakcie badania sprawozdań finansowych sporządzonych przez podmioty działające na rynku ubezpieczeniowym i emerytalnym za rok 2008. »

NBP: rozwój obrotu bezgotówkowego zmodernizuje system płatniczy

Aktualizacja: 14.12.2009

Narodowy Bank Polski poinformował o posiedzeniu Rady ds. Systemu Płatniczego, która wyraziła ponownie opinię o potrzebie przyjęcia Programu rozwoju obrotu bezgotówkowego jako programu innowacyjnego, przyczyniającego się do modernizacji Polski w wielkiej skali. »

Tymczasowe wstrzymanie wpisów w Centralnych Rejestrach Sądowych

Aktualizacja: 14.12.2009

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że w dniach od 14 do 16 grudnia br. w związku z wstrzymaniem przetwarzania danych w Centralnych Rejestrach Sądowych (Nowa Księga Wieczysta, Krajowy Rejestr Sądowy, Rejestr Zastawów) nie będzie możliwe wykonanie wpisu do tych rejestrów jak i uzyskanie informacji czy zaświadczenia. »

Dotacje państwowe nie rozwiążą problemów mieszkaniowych

Aktualizacja: 14.12.2009

O pomyślności mieszkaniowej obywateli decydują w głównej mierze gminy, w znacznym stopniu sami obywatele, a tylko w nieznacznym państwo. Ile razy jednak mamy do czynienia z problemem mieszkaniowym na danym obszarze, najczęściej pytania o możliwość poprawy sytuacji kierowane są głównie do organów państwa - powiedział Piotr Styczeń, podsekretarz stanu podczas Forum Gospodarczego, zorganizowanego w Katowicach przez Górnośląskie Towarzystwo Gospodarcze. »

UE dokłada do polskich projektów drogowych

Aktualizacja: 14.12.2009

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że Komisja Europejska dokonała kolejnych refundacji środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na projekty drogowe. Do przekazanych do budżetu państwa w okresie od lipca do listopada br. 1 mld 120 mln zł doszły w grudniu dodatkowe środki - 1 mld 750 mln zł. W sumie w ramach refundacji budżet państwa otrzymał już kwotę 2 mld 870 mln zł. »

Polska usprawnia system rachunkowości i rewizji finansowej

Aktualizacja: 14.12.2009

W Ministerstwie Finansów zostały podpisane umowy rozpoczynające nowy projekt w dziedzinie rachunkowości i rewizji finansowej. Dzięki programowi Banku Światowego, realizowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego programu współpracy, do 2015 roku planuje się przeszkolenie ponad 6 tys. polskich specjalistów w tej dziedzinie. »

Długoterminowe umowy o pracę są korzystne dla pracowników

Aktualizacja: 14.12.2009

Przedsiębiorcy nie powinni zawierać z pracownikami terminowych umów o pracę na czas dłuższy niż 24 miesiące. W dniu ich zawarcia mogą przekształcać się w umowy stałe. »

Zasady rozliczeń PIT za 2009 rok

Aktualizacja: 14.12.2009

W zależności od rodzaju uzyskanych w 2009 roku dochodów i wybranego sposobu rozliczeń, podatnik będzie musiał zastosować odpowiednie zasady przy wypełnianiu zeznania rocznego. »

Zakupy za granicą a reklamacje

Aktualizacja: 12.12.2009

Robiąc zakupy za granicą, konsument musi liczyć się z tym, że ewentualną reklamację wadliwych produktów będzie składał w państwie, w którym je zakupił.Czytelniczka często robi zakupy w krajach Europy Zachodniej. »

Więcej stresu w pracy

Aktualizacja: 12.12.2009

Zaburzenia snu, trudności z odpoczynkiem, podenerwowanie oraz niska efektywność wykonywanych zadań – to tylko niektóre skutki nadmiernego stresu w pracy. »

Polska wobec decyzji klimatycznych KE

Aktualizacja: 11.12.2009

Stan gotowości Polski wobec decyzji klimatycznych Komisji Europejskiej to temat wystąpienia podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska Bernarda Błaszczyka podczas międzynarodowej konferencji Power Ring 2009 – Czysta Energia Europy, która odbyła się w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. »

Chevron szuka gazu w Polsce

Aktualizacja: 11.12.2009

Światowy gigant na rynku naftowym, amerykańska firma Chevron otrzymała od ministra środowiska zgodę na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu ziemnego w Polsce. »

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Aktualizacja: 11.12.2009

W dniu 10 grudnia br. odbyły się obchody międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w rocznice podpisania przez O NZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. »

Urzędnicy mają dodatkowy urlop

Aktualizacja: 11.12.2009

Urzędnik służby cywilnej, który przepracował pięć lat w służbie cywilnej i posiada 18-letni staż pracy w administracji samorządowej, rządowej lub państwowej, ma co roku prawo do dodatkowych 12 dni wolnych. »

Wyrok w sprawie ograniczenia prawa do sądu

Aktualizacja: 11.12.2009

Niedopuszczalność skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem orzeczenia sądu wyrządzającego szkodę jest sprzeczna z konstytucją. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama