reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Warszawskie lotniska będą bardziej bezpieczne

Aktualizacja: 23.12.2009

Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisał dwie umowy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze" w Warszawie dotyczące dofinansowania projektów w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. »

Unia wspiera budowę Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Aktualizacja: 23.12.2009

207 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczono dla Miasta Warszawy na projekt „Budowa Centrum Nauki Kopernik”. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi 364,8 mln zł. »

Ponad 95 mld zł dofinansowania w ramach Narodowej Strategii Spójności

Aktualizacja: 23.12.2009

Według danych wygenerowanych z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów do 20 grudnia 2009 roku zostało złożono 99,7 tys. wniosków na całkowitą kwotę dofinansowania (zarówno środki unijne jak i środki krajowe) 230,6 mld zł. »

Przedświąteczny pesymizm przedsiębiorców

Aktualizacja: 23.12.2009

Z grudniowego badania koniunktury gospodarczej, przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że oceny stanu i perspektyw sytuacji we wszystkich dziedzinach gospodarki są wyraźnie gorsze niż w poprzednich miesiącach. Wyjątkiem jest sektor usług. Ten pesymizm przedsiębiorców jest dość zastanawiający, biorąc pod uwagę poprawę takich wskaźników jak PKB, czy produkcja przemysłowa. »

Nadmierny formalizm utrudnia dochodzenia roszczeń

Aktualizacja: 22.12.2009

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) konieczność przedstawienia w sprawie gospodarczej wszystkich wniosków dowodowych już w pozwie i w odpowiedzi na pozew utrudnia przedsiębiorcom dochodzenie roszczeń. »

Zmiana wskaźnika wynagrodzenia za pracę w 2010 roku

Aktualizacja: 22.12.2009

19 grudnia 2009 roku weszło w życie rozporządzenie dotyczące wskaźników przyrostu miesięcznego wynagrodzenia w 2010 roku, dzięki któremu wzrosną średnie zarobki. »

Zmiana warunków technicznych budynków mieszkalnych

Aktualizacja: 22.12.2009

19 grudnia 2009 roku weszło rozporządzenie w sprawie zmiany warunków technicznych budynków mieszkalnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. Nr 74, poz. 836). »

Deklaracje wywozowe będzie można złożyć drogą elektroniczną

Aktualizacja: 22.12.2009

W I kwartale 2010 roku elektroniczny system zgłoszeń celnych zostanie rozszerzony o obsługę wywozowej deklaracji skróconej. »

Wzrost produkcji przemysłowej przekroczył oczekiwania MG

Aktualizacja: 22.12.2009

Produkcja sprzedana przemysłu była w listopadzie wyższa o 9,8 proc. w stosunku do danych sprzed 12 miesięcy. W porównaniu z październikiem br. wzrosła natomiast o 1,9 proc. Analitycy Ministerstwa Gospodarki oczekiwali wolniejszego tempa wzrostu produkcji przemysłowej. »

Firmy skorzystają z nowelizacji ustawy o pracy tymczasowej

Aktualizacja: 22.12.2009

17 grudnia br. prezydent podpisał nowelizację ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, która ma szanse znieść główne bariery rozwoju pracy tymczasowej w Polsce. »

Zagospodarowaniu odpadów opakowaniowych pomoże rejestr firm

Aktualizacja: 22.12.2009

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął założenia do projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. »

Więcej informacji dotyczącej wprowadzenia telewizji cyfrowej

Aktualizacja: 22.12.2009

VoiceLink inaczej tzw. usługa „zadzwoń do mnie za darmo” jest kolejnym krokiem podjętym przez Ministerstwo Infrastruktury w celu sprawnego przeprowadzenia procesu cyfryzacji. Oznacza bezpłatny kanał komunikacji dla odwiedzających stronę internetową poświęconą procesowi przechodzenia z nadawania analogowego na cyfrowe w telewizji naziemnej. »

Polskie firmy powinny zainwestować w IT

Aktualizacja: 22.12.2009

- Innowacyjne technologie internetowe mogą pomóc polskim przedsiębiorcom promować ich produkty i usługi oraz zdobywać nowych klientów na całym świecie - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z wiceprezydentem Google Carlo d’Asaro Biondo. »

Inwestorzy czekają na informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości

Aktualizacja: 22.12.2009

Inwestorzy oczekują na dane o cenach i sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA oraz na finalny odczyt PKB za III kw. »

MF: bezterminowa możliwość uzyskania certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 22.12.2009

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami w kwestii uzyskania certyfikatu księgowego Ministerstwo Finansów poinformowało, że przepisy przejściowe wprowadzające graniczną datę 30 czerwca 2010 roku dla osób ubiegających się o wydanie certyfikatu księgowego bez egzaminu zostały uchylone jeszcze w 2008 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama