reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze OFE

Aktualizacja: 29.12.2009

W związku ze zbliżającym się terminem losowania członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE) przeprowadzanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS),Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że OFE warto wybrać samodzielnie, a decyzja o wyborze powinna być przemyślana i poprzedzona analizą porównawczą. »

Rolnicy ponownie mogą się starać o unijną dotację

Aktualizacja: 29.12.2009

Osoby, którym przyznano dotację z unijnego programu "ułatwianie startu młodym rolnikom", ale jej nie otrzymały, będą mogły ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie - poinformował Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Rozpoczęcie działalności pocztowej na innych zasadach

Aktualizacja: 29.12.2009

Aby uzyskać zezwolenie na wykonywanie działalności pocztowej, zamiast składać odpisy dokumentów wystarczy, że przedsiębiorca wskaże numer z rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej oraz swój NIP. »

Pracodawcy chcą uproszczenia relacji podatnika z fiskusem

Aktualizacja: 29.12.2009

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić możliwość składania poza PIT-37 kolejnych rodzajów deklaracji podatkowych w formie elektronicznej bez obowiązku korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego. Chodzi o PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. »

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do MSZ

Aktualizacja: 29.12.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) wystąpił do ministra spraw zagranicznych w sprawie działań podjętych w celu zwrotu majątku skonfiskowanego organizacjom polonijnym w Niemczech. »

Nominacje sędziowskie zostały wręczone

Aktualizacja: 29.12.2009

W dniu 28 grudnia 2009 roku Prezydent RP wręczył nominacje sędziowskie ponad 100 osobom. »

Państwo wspiera motoryzację

Aktualizacja: 29.12.2009

Ford, Fiat Powertrain Technologies Poland, Robert Bosch i MAN dostaną miliony z budżetu państwa. W zamian koncerny samochodowe zainwestują u nas prawie miliard złotych. »

Sposób finansowania partii politycznych pod lupą TK

Aktualizacja: 29.12.2009

Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozprawy dotyczącej finansowania partii politycznych w Polsce na dzień 20 stycznia 2009 roku. »

Wypad po luksusowe zakupy

Aktualizacja: 29.12.2009

Rozpoczęły się zimowe wyprzedaże w największych stolicach europejskich. Na pierwszy ogień poszedł Londyn. W styczniu promocje rozpoczną się w Paryżu czy w Berlinie. Do wyjazdów na zakupy z Polski zachęcają linie lotnicze. »

Zmiany w podatku VAT

Aktualizacja: 08.01.2010

1 stycznia 2010 roku weszła w zycie ustawa o zmianie ustawy o podatku VAT . Celem wprowadzanych zmian jest modyfikacja ogólnej zasady dotyczącej miejsca świadczenia usług w transakcjach między podatnikami VAT z miejsca siedziby usługodawcy na miejsce siedziby usługobiorcy oraz usprawnienie funkcjonowania rynku wewnętrznego przez modernizację i uproszczenie działania wspólnego systemu VAT. »

Sprawozdanie pełnomocnika rządu ds. euro

Aktualizacja: 29.12.2009

Powołanie struktury organizacyjnej, która przygotuje Polskę do wprowadzenia euro, opracowanie dokumentów dotyczących polskiej drogi do euro oraz uruchomienie serwisu www.euro.mf.gov.pl – to niektóre z działań zrealizowanych przez pełnomocnika w ostatnim półroczu. »

Są wymagania dla cyfrowych odbiorników TV

Aktualizacja: 29.12.2009

24 grudnia 2009 roku opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw (Dz. U. Nr 221; poz. 1742) rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

NFZ szuka pieniędzy dla szpitali

Aktualizacja: 29.12.2009

Oddziały NFZ wciąż poszukują w budżetach dodatkowych pieniędzy dla szpitali. Obcinają więc przyszłoroczne wydatki na refundacje leków i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego. »

Dla kogo emerytury pomostowe

Aktualizacja: 29.12.2009

Marynarze i kierowcy prowadzący firmy nie skorzystają z emerytur pomostowych. Firmy przygotowują wykazy pracowników uprawnionych do wcześniejszych emerytur. Nowa wersja Płatnika umożliwi przesyłanie danych o osobach wykonujących szkodliwe prace. »

Nowe przepisy unijne dotyczące telekomunikacji

Aktualizacja: 29.12.2009

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej został opublikowany nowy pakiet telekomunikacyjny – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama