reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Pracującym w UE należy się zwrot nadpłaconego podatku dochodowego

Aktualizacja: 26.01.2010

O zwrot podatku możemy się starać przez cały rok. Procedura trwa średnio pół roku i często zależy od tego, jak rzetelnie skompletowaliśmy dokumenty. Jeśli w danym roku podatkowym zarobiona przez nas kwota nie przekroczyła wysokości kwoty wolnej od podatku, należy się nam wówczas zwrot całej nadpłaconej kwoty. »

Prawa małżonków do ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 26.01.2010

Nie można kontynuować ulgi odsetkowej, gdy podatnik lub jego małżonek korzystał ze starych ulg mieszkaniowych, również przed zawarciem związku małżeńskiego. »

Rynek spożywczy: nie daj się uwieść promocyjnej cenie

Aktualizacja: 26.01.2010

Eksperci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sformułowali szereg zaleceń dla nas wszystkich kupujących artykuły spożywcze. Warto zapoznać się z tymi naprawdę praktycznymi, dobrymi radami. »

Polacy nie ograniczają konsumpcji

Aktualizacja: 26.01.2010

Sprzedaż detaliczna w grudniu 2009 roku wzrosła o 7,2 proc. w porównaniu do ostatniego miesiąca 2008 roku. Największym powodzeniem cieszyły się farmaceutyki i odzież. Zawiodła sprzedaż elektroniki. »

Mniej firm planuje podwyżki pensji

Aktualizacja: 26.01.2010

Na początku tego roku dynamika płac może pokazać tendencję spadkową. Mniej firm planuje podwyżki, a ci przedsiębiorcy, którzy zwiększą wynagrodzenie informują o mniejszych wzrostach – zaznaczają eksperci NBP w styczniowym raporcie dotyczącym kondycji firm. »

Kara za nieuczciwą reklamę na rynku telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 26.01.2010

Notebook z modemem za 1 zł, Najszybszy internet w komórce. Bez limitu; Telefonia cyfrowa za 1 zł przez 2 miesiące – m.in. takimi hasłami Aster, Vobis oraz operator sieci Era kusiły konsumentów. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że spółki wprowadziły konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową w łącznej wysokości ponad 9 mln zł. »

Optymistyczne nastroje inwestorów giełdowych

Aktualizacja: 26.01.2010

Kiepskie dane z rynku nieruchomości w USA w poniedziałek nie zrobiły wrażenia na inwestorach – przez całą sesję giełdowe indeksy poruszały się powyżej poziomów z piątku. »

Decyzje podatkowe – skutki prawne

Aktualizacja: 26.01.2010

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej wykonaniu co do zasady podlegają decyzje ostateczne, a decyzje nieostateczne tylko wtedy, gdy został im nadany rygor natychmiastowej wykonalności. »

Autostradę A1 Stryków – Pyrzowice wybuduje GDDKiA

Aktualizacja: 26.01.2010

Autostrada A1 na odcinku Stryków - Pyrzowice nie będzie budowana w systemie koncesyjnym. Konsorcjum Autostrada Południe SA do 22 stycznia 2010 roku nie zapewniło finansowania tego projektu, do czego zobowiązało się w umowie koncesyjnej z 22 stycznia 2009 roku co automatycznie oznacza, że straciło możliwość budowy i eksploatacji tego odcinka autostrady A1. »

Szerszy kręg osób stosujących kasy fiskalne

Aktualizacja: 26.01.2010

Ministerstwo Finansów w I półroczu 2010 roku przedstawi projekt rozporządzenia, które rozszerzy krąg osób stosujących kasy fiskalne. »

Rozwój firm hamuje mały popyt i wahania walutowe

Aktualizacja: 26.01.2010

Pod koniec 2009 roku tempo poprawy sytuacji w sektorze przedsiębiorstw nieco osłabło,przy nieprzerwanie rosnącym optymizmie oczekiwań na 2010 rok – wynika z raportu dotyczącego kondycji przedsiębiorstw Narodowego Banku Polskiego (NBP). »

Spółki z Rumunii podwójnie notowane

Aktualizacja: 26.01.2010

Rumuńska giełda derywatów Sibex uruchomiła rynek akcji, co tworzy nowe możliwości współpracy i korzyści dla polskiego rynku kapitałowego – informuje Giełda Papierów Wartościowych (GPW). »

NewConnect odnotowuje rekordowe obroty

Aktualizacja: 26.01.2010

W minionym tygodniu (18-22 stycznia br.) wartość obrotów na rynku NewConnect była najwyższa w historii i wyniosła 128,2 mln zł. To o 56 proc. większe tygodniowe obroty od dotychczasowego rekordu zanotowanego w okresie 11-15 stycznia br. (81,90 mln zł). »

Kredyty na mieszkanie będą coraz bardziej dostępne

Aktualizacja: 25.01.2010

Początek 2009 roku przyniósł dalsze pogorszenie warunków udzielania kredytów mieszkaniowych. Jednak w tym roku specjaliści spodziewają się łagodzenia polityki kredytowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama