reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rejestracja pojazdu i wydanie prawa jazdy na innych zasadach

Aktualizacja: 17.02.2010

16 lutego 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2010 r. Nr 14 poz. 72), którego przepis zwalnia właścicieli wnioskujących o rejestrację pojazdu z obowiązku przedłożenia tłumaczenia na język polski przez tłumacza przysięgłego dowodu rejestracyjnego wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, Konfederacji Szwajcarskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) w zakresie zawierającym oznaczenia zharmonizowanych kodów zastosowanych w tym dowodzie. »

Administracja publiczna musi racjonalizaować wydatki

Aktualizacja: 17.02.2010

Kkoszty bieżącego funkcjonowania instytucji centralnych stanowią 20 proc. budżetu Państwa. W 2009 roku na swoje funkcjonowanie administracja wydała ponad 51 miliardów złotych. 68 proc. z tej kwoty stanowiły płace. »

Rekordowe ceny ofertowe domów w Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 17.02.2010

Dla obserwatorów sytuacji na światowych rynkach nieruchomości, ale również dla wszystkich, których interesują losy ożywienia gospodarczego, ważną informacją dzisiejszego dnia będzie lutowy indeks aktywności na rynku nieruchomości NAHB. Oczekiwana jest jego poprawa z 15 pkt w styczniu do 16 pkt. »

Polskie banki będą mogły się połączyć z zagraniczną instytucją kredytową

Aktualizacja: 17.02.2010

W wyniku przejęcia banku przez instytucję finansową bank utraci osobowość prawną, a wszystkie jego oddziały i placówki staną się oddziałami instytucji kredytowej. »

Przedłużenie zwrotu VAT mozna zaskarżyć

Aktualizacja: 17.02.2010

Nieuzasadnione przedłużanie zwrotu VAT można zaskarżyć do dyrektora izby skarbowej. »

Doradcy podatkowi będą mieli większe prawa

Aktualizacja: 17.02.2010

Przyjęta wczoraj przez rząd nowelizacja ustawy o doradztwie podatkowym zakłada zniesienie zakazu reklamy oraz rozszerzenie czynności, jakie mogą podejmować doradcy. »

Nieznaczny wzrost na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 17.02.2010

W Azji we wtorek (16 lutego) mieliśmy kolejny dzień wzrostów, spora część giełd wciąż jednak świętuje. Liderem zwyżek był parkiet w Dżakarcie, gdzie indeks zyskiwał 1,6 proc. W Bombaju wskaźnik zwiększył swoją wartość o 0,7 proc. »

Wzrosty i spadki na GPW

Aktualizacja: 17.02.2010

Pozbawiony wsparcia dwóch największych polskich banków we wtorek (17 lutego) WIG20 tracił na wartości jako jeden z nielicznych indeksów w Europie (sekundował mu hiszpański Ibex). »

Stan finansów publicznych Grecji wzbudza emocje UE

Aktualizacja: 17.02.2010

Na spotkaniu ministrów finansów krajów członkowskich Unii Europejskiej w Brukseli olbrzymie emocje budzi kwestia wieloletniego ukrywania przez Grecję rzeczywistego stanu finansów publicznych. »

Więcej wakatów na rynku pracy

Aktualizacja: 17.02.2010

W styczniu sytuacja w zakresie zmian zatrudnienia była nieco lepsza niż w poprzednich miesiącach, jednak przeciętne wynagrodzenie w firmach zwiększyło się jedynie o 0,5 proc. Liczba zatrudnionych przyjemnie zaskoczyła, spore rozczarowanie spotkało nas „przy kasie”. »

O bezpieczeństwo podróżnych zadba policja kolejowa

Aktualizacja: 16.02.2010

Od 1 stycznia 2012 roku za bezpieczeństwo na terenach kolejowych (m.in. na dworcach i peronach) oraz w pociągach pasażerskich odpowiadać będzie nowa służba specjalistyczna działająca w strukturze Policji. Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów - ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. »

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego w nowym składzie

Aktualizacja: 16.02.2010

Przed dzisiejszym posiedzeniem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego minister sprawiedliwości – prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski oraz przewodniczący Komisji - prof. Andrzej Zoll wręczyli akt powołania w jej skład Joannie Agackiej – Indeckiej, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. »

Odznaczenia dla prokuratorów

Aktualizacja: 16.02.2010

Prokurator Izabela Dołgań – Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola oraz prokurator Mikołaj Rydz z Prokuratury Rejonowej w Goleniowie zostali odznaczeni Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości. »

Resort rolnictwa chce wzmocnić polską branżę chmielarską

Aktualizacja: 16.02.2010

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, kontynuując wcześniejsze rozmowy, spotkał się z przedstawicielami branży chmielarskiej - związków plantatorów i przedsiębiorstw skupowo-przetwórczych. »

Branża cukrownicza dyskutuje o perspektywach rozwoju

Aktualizacja: 16.02.2010

Z inicjatywy ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego odbyło się dziś spotkanie przedstawicieli plantatorów buraków cukrowych i producentów cukru. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama