| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Optymistyczne prognozy dla rynków wschodzących

Aktualizacja: 19.02.2010

Dr Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management Ltd, uważa, że akcje spółek rynków wschodzących nadal nie są jeszcze przeszacowane. Według analiz ekspertów Franklin Templeton wyceny są obecnie mniej więcej w połowie 10-letniego przedziału historycznego. »

Spadek produkcji budowlano-montażowej

Aktualizacja: 19.02.2010

Aż o ponad 15 proc. w porównaniu z sytuacją sprzed roku spadła produkcja budowlano-montażowa w Polsce w styczniu. Po wyeliminowaniu zjawisk sezonowych, jak różnice w liczbie dni roboczych, regres nie był już tak duży i sięgnął 3,9 proc. »

XX lat Krajowej Rady Sądownictwa

Aktualizacja: 19.02.2010

W dniu 18 lutego 2010 roku w Warszawie odbyły się obchody XX rocznicy istnienia Krajowej Rady Sądownictwa. »

ZUS: wydatki na świadczenia są większe niż wpływy

Aktualizacja: 19.02.2010

Wydatki z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na emerytury i renty przewyższają wpływy, ale sytuacja jest stabilna - zapewnił prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Tegoroczna dotacja z budżetu państwa dla ZUS to blisko 38 mld zł. »

Dorabianie do emerytury i renty

Aktualizacja: 19.02.2010

Podleganie ubezpieczeniom społecznym osób dorabiających do emerytury lub renty zależy od rodzaju zawartej umowy lub prowadzonej działalności. Istotne jest też to, czy umowa ta lub działalność stanowi dla emeryta lub rencisty jedyny tytuł do ubezpieczeń. »

Szybsza wypłata zaległych pensji

Aktualizacja: 19.02.2010

Pracownicy firm porzuconych przez właścicieli mogą starać się o zaliczkę na poczet zaległych wynagrodzeń. »

PE o skanerach w portach lotniczych

Aktualizacja: 19.02.2010

Parlament Europejski podczas sesji plenarnej 10 lutego 2010 r. przeprowadził debatę w sprawie zastosowania skanerów ciała wykorzystujących technologię promieni rentgenowskich do wykrywania przedmiotów ukrywanych przez pasażerów podczas kontroli w portach lotniczych. »

Uwaga na niezapowiadane kontrole w firmach

Aktualizacja: 19.02.2010

Inspekcja Pracy nie będzie musiała zapowiadać kontroli w przedsiębiorstwach, nawet jeśli prowadzą one wyłącznie działalność usługową. »

FED zaskakuje rynki

Aktualizacja: 19.02.2010

W czwartek (18 lutego br.) inwestorzy stali przed trudnym zadaniem, spływające w trakcie dnia doniesienia makroekonomiczne były gorsze od prognoz. Liczba bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu była wyższa od oczekiwań, podobnie jak odczyt dotyczący inflacji PPI (w cenach producentów). »

Nowe wytyczne określające produkty niebezpieczne

Aktualizacja: 19.02.2010

Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwane, zmodyfikowane wytyczne dotyczące funkcjonowania „RAPEX”- systemu, który umożliwia szybką wymianę informacji o niebezpiecznych produktach konsumenckich w Unii Europejskiej. »

Ponad 7 mln zł kary dla Enion

Aktualizacja: 19.02.2010

Spółka Enion nadużyła swojej pozycji na rynku dystrybucji energii elektrycznej – uznała Prezes UOKiK. Za ograniczanie konkurencji musi zapłacić karę w wysokości ponad 7 mln zł. »

ZUS powtórzy szkolenie z programu Płatnik

Aktualizacja: 19.02.2010

Sala "pękała w szwach", gdy na szkolenie z programu PŁATNIK i Elektronicznego Urzędu Podawczego przybyło 110 osób. W związku z tak dużym zainteresowaniem wykładowcy z I Oddziału ZUS w Warszawie, jeszcze w tym miesiącu, powtórzą szkolenie. »

Bezrobocie w USA wciąż straszy giełdy

Aktualizacja: 19.02.2010

Nastroje inwestorów już od rana nie były najlepsze. Niepokój okazał się uzasadniony. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych znów okazała się znacznie wyższa, niż się spodziewano. Negatywnie zaskoczyła też dynamika cen producentów. »

Inwestorzy podeszli z rezerwą do nastrojów na giełdach

Aktualizacja: 19.02.2010

Czwartek (18 lutego br.) przyniósł spadek cen akcji, od początku do końca sesji WIG20 nie zdołał przedostać się powyżej wczorajszego zamknięcia, za to zszedł poniżej minimów ze środy. »

Produkcja rośnie i zaskakuje

Aktualizacja: 18.02.2010

W styczniu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 8,5 proc. w porównaniu do pierwszego miesiąca ubiegłego roku. Pozytywna tendencja w tym zakresie utrzymuje się już trzeci miesiąc z rzędu. Wszystko więc wskazuje na to, że o kondycję naszej gospodarki możemy być spokojni. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »