reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Adres dłużnika ustali fiskus

Aktualizacja: 12.04.2010

Nieaktualny adres dłużnika na tytule wykonawczym nie może być podstawą jego zwrotu wierzycielowi. »

Ustawa w sprawie powszechnego dostępu do Internetu

Aktualizacja: 08.04.2010

Sejm w drodze aklamacji uchwalił ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Ma ona na celu upowszechnienie dostępu do Internetu. »

Katowice gospodarzem Kongresu

Aktualizacja: 08.04.2010

14-16 kwietnia 2010 r. to dni, w których Katowice będą świadkiem wykładów i dyskusji prowadzonych przez znane osobistości oraz ekspertów ze świata polityki i biznesu.Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (EEC - European Economic Congress) to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. »

NIK skontrolował edukację, klimat i środowisko

Aktualizacja: 08.04.2010

Wyniki kontroli NIK przeprowadzonej w marcu br., w zakresie kształcenia dorosłych, zmian klimatu oraz funduszy ochrony środowiska, przedstawiono na forum komisji sejmowych. »

Apel o stosowanie wzorców umowy

Aktualizacja: 08.04.2010

Od czasu wprowadzenia możliwości stosowania wzorca generalnej umowy dystrybucyjnej, tylko jeden operator podpisał umowę wykorzystując rekomendowany przez Prezesa URE wzorzec. »

Firmy oceniają negatywnie pracę z fakturami

Aktualizacja: 08.04.2010

Pracę z fakturami 44 proc. firm ocenia negatywnie, twierdząc, że jest czasochłonna oraz wiąże się z ciągłym kopiowaniem dokumentów i naraża przedsiębiorstwa na straty finansowe. »

Więcej inwestycji w przemyśle, mniej w sektorze usług

Aktualizacja: 08.04.2010

W tym roku restauratorzy i hotelarzy mniej zainwestują w rozwój biznesu. Znaczące zmniejszenie skłonności do inwestowania w 2010 roku może wynikać z zakończenia poprzedniej fazy cyklu inwestycyjnego i konieczności „zrobienia przerwy” na konsumowanie inwestycji, czyli wzrost przychodów i zysków, a tym samym budowania pozycji konkurencyjnej w oparciu o zrealizowane już inwestycje. »

Firmy mogą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Aktualizacja: 08.04.2010

Wartość polskich inwestycji w tym roku może wzrosnąć o około 7 proc. w porównaniu do 2009 roku - wynika z danych PKPP Lewiatan. »

Inwestorzy czekają na decyzje banków centralnych

Aktualizacja: 08.04.2010

Głównymi wydarzeniami dzisiejszego dnia (8 kwietnia br.) mogą być decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Jeśli jednak komunikaty ECB i Banku Anglii nie przyniosą niespodzianek, inwestorzy będą reagować na szereg danych z regionu. »

Spadki na europejskich parkietach

Aktualizacja: 08.04.2010

Środa (7 kwietnia br.) na europejskich parkietach upłynęła pod znakiem spadków. Inwestorów do sprzedaży akcji zachęciły słabsze od oczekiwań publikacje danych makroekonomicznych. »

Wzrost aktywności biznesowej w strefie euro

Aktualizacja: 07.04.2010

Strefa euro odnotowała w marcu br. najszybszy, od sierpnia 2007 roku. Wzrost aktywności biznesowej, generowany głównie przez sektor wytwórczy. Poprawiała się również sytuacja w usługach. »

Jest projekt Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2

Aktualizacja: 07.04.2010

Ministrowie przyjęli projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2 i zadecydowali o przesłaniu go do Komisji Europejskiej. W przypadku pozytywnej decyzji KE Polska będzie miała otwartą drogę do wydania uprawnień do emisji na 2010 rok. »

Premierzy Rosji i Polski w Katyniu

Aktualizacja: 07.04.2010

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wraz z premierem Donaldem Tuskiem biorą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. W ceremonii uczestniczą także premier Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin. »

Wzrosty na głównych giełdach akcji

Aktualizacja: 07.04.2010

Już dwa miesiące wzrosty na głównych giełdach akcji. W tym czasie spadkowe sesje można było policzyć na palcach jednej ręki i choć z każdą kolejną zwyżką rośnie szansa na korektę, główny trend jest nadal wzrostowy. »

Pozytywne nastroje na giełdach

Aktualizacja: 07.04.2010

Większość europejskich indeksów giełdowych zaczęła tydzień na plusie - podaje Open Finance. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Witko

doradca w zakresie testowania oprogramowania i zarządzania jakością

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama