reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Jak dbać o zachowanie płynności finansowej firmy

Aktualizacja: 06.11.2008

Bezpieczeństwo finansowe każdego przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy od skutecznego zarządzania jego wierzytelnościami. Taką profesjonalną usługę coraz częściej oferują firmy windykacyjne. »

Franczyza: własny biznes pod cudzą marką

Aktualizacja: 06.11.2008

Osoby, które myślą o założeniu działalności gospodarczej, ale nie chcą otwierać własnej firmy, mogą wybrać franczyzę. Warto o niej pomyśleć teraz, gdy spodziewane jest spowolnienie gospodarcze. »

Niewypłacalny przedsiębiorca może być wpisany do rejestru

Aktualizacja: 06.11.2008

Przedsiębiorca, który nie reguluje zobowiązań, zostaje umieszczony w rejestrze dłużników niewypłacalnych. Rejestr jest jawny i dostępny za pośrednictwem Centralnej Informacji. »

Outsourcing dobry na wszystko

Aktualizacja: 06.11.2008

Korzystanie z usług podmiotów zewnętrznych zyskało status najistotniejszego instrumentu strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Coraz częściej dotyczy to również zarządzania należnościami. »

Firmy tracą cenne dane przez fałszywy YouTube i awarie sprzętu

Aktualizacja: 09.10.2008

Jeżeli na adres firmowy lub prywatny otrzymałeś mejla z zaproszeniem do obejrzenia pliku wideo na stronie YouTube, możesz być pewien, że to działanie cyberprzestępców. Właściciele firm powinni pamiętać, że statycznie drogocenne dane firmy tracą nie w sieci, ale z powodu awarii sprzętu. »

Brak środków obrotowych to sygnał alarmowy

Aktualizacja: 09.10.2008

Przedsiębiorca powinien na bieżąco prowadzić monitoring kondycji finansowej firmy. Gdy uzna, że może mieć problemy finansowe, powinien wszcząć środki zaradcze. »

Jak na Wschód, to z kredytem eksportowym

Aktualizacja: 02.10.2008

Eksporterzy towarów na rynki wschodnie powinni zapoznać się z ofertą banków, która może okazać się remedium na kłopoty z płynnością finansową. I to nie tylko polskich przedsiębiorców, ale także ich zagranicznego kontrahenta. »

Emisja obligacji jako forma pozyskania kapitałów dla firmy

Aktualizacja: 30.09.2008

Emisja obligacji może stanowić ciekawe, alternatywne rozwiązanie w stosunku do innych źródeł finansowania, przede wszystkim dla przedsiębiorstw poszukujących znacznych kapitałów na inwestycje. Duża elastyczność w zakresie warunków pozyskania kapitału, szczególnie w porównaniu z kredytem bankowym, jest jej niewątpliwym atutem. »

Windykacja długu to ostateczność

Aktualizacja: 25.09.2008

Działania hybrydowe redukują ryzyko zawarcia umowy z nierzetelnym partnerem i podnoszą skuteczność procesu odzyskiwania należności. »

Jeśli chcesz zwiększyć przychody, zwiększ obecność w porównywarkach

Aktualizacja: 18.09.2008

Z internetowych porównywarek cen korzysta dziś około 3 mln kupujących w sieci. Aby przed świętami zwiększyć przychody swojego e-sklepu, musisz zadbać o to, aby do nich dotrzeć. Trzeba pomyśleć o tym już dziś. »

Komercyjne i pozarządowe kredyty eksportowe

Aktualizacja: 16.09.2008

Kredyty przeznaczone na finansowanie towarowej bądź usługowej wymiany zagranicznej mogą być kierowane do eksporterów lub importerów. Eksporterzy często są wspierani przez instytucje rządowe. By jednak uzyskać preferencje w finansowaniu, muszą taki kredyt ubezpieczyć w Polsce. »

Ubezpieczyciel pomoże uniknąć strat

Aktualizacja: 08.09.2008

Odroczenie terminu płatności to powszechnie stosowana forma rozliczeń między firmami. Dla odbiorcy oznacza wygodę, dla sprzedającego jednak może stać się początkiem finansowych kłopotów. »

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą pozyskiwać kapitał na inwestycje

Aktualizacja: 04.09.2008

Czy wśród przedsiębiorców, decydujących się na nowe inwestycje, wzrasta zainteresowanie pozyskiwaniem kapitału na zewnątrz? »

Dzięki płatnościom kartami przedsiębiorca może zwiększyć przychody i lojalność klientów

Aktualizacja: 01.09.2008

Klienci dokonujący transakcji kartami z reguły wykazują skłonność do nabywania większej ilości towarów. Przekłada się to na dochód punktu akceptującego. Przy tego typu płatnościach występuje także sporo usług dodatkowych. »

Jak pozyskać środki bez kredytu

Aktualizacja: 28.08.2008

Dla małych zachodnioeuropejskich przedsiębiorstw faktoring jest jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania działalności. Są szanse, żeby tak samo było w Polsce. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama