| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat Dnia

Giełda nie jest tylko dla wielkich spółek

Aktualizacja: 19.09.2007

Małe spółki niepotrzebnie obawiają się pozyskiwania kapitału na giełdzie. Oferta publiczna może im pomóc w dalszym rozwoju. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwa rynki Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: regulowany i nowy - NewConnect. »

Nowe przepisy nie przyśpieszyły postępowań gospodarczych

Aktualizacja: 18.09.2007

Znowelizowane pół roku temu przepisy kodeksu postępowania cywilnego, które miały zdyscyplinować strony postępowań gospodarczych i przyśpieszyć ich bieg, nie spełniły oczekiwań. Prawnicy twierdzą nawet, że utrudniły one stronom dochodzenie praw przed sądem oraz zwiększyły liczbę wnoszonych powództw. »

Firmy domagają się niższych składek do Funduszu Pracy

Aktualizacja: 17.09.2007

W 2008 roku na kontach Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będzie 4,5 mld zł nadwyżki. Pracodawcy domagają się likwidacji w 2008 roku składek na FGŚP i obniżenia składek na FP. Przedsiębiorcy mogą zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ustawę realizującą przekazanie pieniędzy z FP do NFZ. »

Jak wybrać projekt z szansą na dofinansowanie z Unii

Aktualizacja: 14.09.2007

Jesteśmy w okresie bezpośrednio poprzedzającym uruchomienie programów operacyjnych w ramach nowej perspektywy budżetowej UE w latach 2007-2013. Wielu przedsiębiorców czeka na moment, kiedy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie zaplanowanych przez siebie projektów. »

Spółki wybiorą najkorzystniejsze prawo

Aktualizacja: 13.09.2007

We współczesnym europejskim prawie spółek coraz większe znaczenie zyskuje model, który nie polega na odgórnej harmonizacji krajowych systemów prawa spółek, lecz na współistnieniu systemów wykazujących odrębności i na zapewnieniu przedsiębiorcom prawa wyboru między tymi systemami. »

Małe firmy nie muszą płacić haraczu

Aktualizacja: 12.09.2007

Dostawcy, którym sieci handlowe są winne duże pieniądze, powinni proponować mediację. Mali przedsiębiorcy doprowadzeni do bankructwa mogą żądać naprawienia szkody. »

Obiekty handlowe pod ścisłą kontrolą urzędników

Aktualizacja: 11.09.2007

Po 18 września na otwarcie sklepu o powierzchni ponad 400 mkw. inwestor musi uzyskać specjalne zezwolenie. Właściciele istniejących obiektów mają dodatkowo 30 dni na zarejestrowanie ich w gminie. »

Walka pracodawców o pozyskanie pracowników

Aktualizacja: 10.09.2007

Firmy, aby pozyskać pracowników, oferują im dodatkowe świadczenia rzeczowe. Takie prezenty od pracodawców są konsekwencją masowej migracji zarobkowej Polaków. »

Jak strzec dobrego pomysłu

Aktualizacja: 07.09.2007

Przedsiębiorca powinien chronić swój pomysł na biznes, ale przychodzi chwila, gdy trzeba wtajemniczyć potencjalnych inwestorów i wspólników. »

Szybka amortyzacja pozwala inwestować

Aktualizacja: 06.09.2007

Rozpoczynający działalność gospodarczą oraz mali podatnicy mogą wliczyć w koszty inwestycje do 199 tys. zł. Dzięki takim wydatkom można nawet w ogóle nie płacić podatku. »

Placówki handlowe zamknięte w święta

Aktualizacja: 05.09.2007

Wejście w życie nowelizacji kodeksu pracy, wprowadzającej zakaz pracy w placówkach handlowych w święta, spowoduje, że nie będzie wiadomo, które obiekty handlowe będą otwarte w 12 dni świątecznych w roku. W prawie nie ma bowiem przepisu, który definiuje, czym jest placówka handlowa. »

Dotacje dla firm: pieniądze dopiero w przyszłym roku

Aktualizacja: 04.09.2007

Pierwsze konkursy na dotacje dla firm ze środków UE mogą ruszyć w listopadzie. Najpierw będą do dyspozycji środki z programów krajowych, na pieniądze od samorządów trzeba będzie poczekać. Jeśli wybory odbędą się w październiku, start konkursów może się przesunąć na początek 2008 roku. »

E-kontrola łowi nieuczciwych podatników

Aktualizacja: 03.09.2007

Duże urzędy skarbowe coraz częściej przeprowadzają elektroniczne kontrole u podatników. Pozwalają one w krótszym czasie wykryć więcej nieprawidłowości w rozliczeniach przedsiębiorców. »

Polskie firmy mogą być dyskryminowane

Aktualizacja: 31.08.2007

Trwają prace nad nowym systemem CIT. Państwo rezydencji spółki dominującej otrzymywałoby podatki, a państwo, w którym prowadzona byłaby firma, zyskałoby miejsca pracy. »

NewConnect: rynek dla odważnych

Aktualizacja: 30.08.2007

Pięć pierwszych spółek zadebiutuje dzisiaj na nowym rynku warszawskiej giełdy. Pojawia się kolejna szansa na ponadprzeciętne zyski z inwestycji, przy większej skali ryzyka. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK