| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat Dnia

Podatnicy mogą zmniejszyć zaliczki

Aktualizacja: 10.10.2007

Do 20 grudnia 2007 r. podatnicy PIT i CIT muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Październik i listopad to dobry czas na zakupy, które staną się kosztami uzyskania przychodów i zmniejszą podatek. Zdaniem ekspertów obecnie jest najlepszy okres na wymianę sprzętu komputerowego i samochodów w firmach. »

Przedsiębiorcom łatwiej będzie opłacać składki do ZUS

Aktualizacja: 10.10.2007

Prowadzący małe firmy przez 12 miesięcy będą płacić do ZUS składki w tej samej wysokości. ZUS popiera propozycję przedsiębiorców ze względu na ograniczenie liczby błędów we wpłatach. »

Wewnętrzne finansowanie - jaką formę wybrać

Aktualizacja: 09.10.2007

Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że często o wyborze formy dofinansowania spółki, a czasami nawet o dokonaniu jakiejkolwiek transakcji, przesądzają kwestie podatkowe. Warto poznać implikacje podatkowe wynikające z różnych form dokapitalizowania spółki i właściwie zaplanować przyszłe inwestycje. »

Fiskus chce zarabiać na kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 08.10.2007

Organy podatkowe żądają VAT od udostępnianego menedżerom sprzętu biurowego. Eksperci podatkowi twierdzą, że opodatkowanie VAT biurek i laptopów jest niedopuszczalne. Spółka, której fiskus kazał zapłacić podatek, wygrała spór przed sądem administracyjnym. »

Jaki rachunek bankowy dla przedsiębiorcy

Aktualizacja: 04.10.2007

Rachunek bankowy dla małych firm to pakiet produktów finansowych. Najlepszym rozwiązaniem jest konto rozliczane przez internet. »

Firmy z nieaktualną nazwą mogą nie dostać kredytów

Aktualizacja: 03.10.2007

Przedsiębiorcy, którzy nie dostosowali nazwy swojej firmy do znowelizowanych przepisów kodeksu cywilnego, mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytu. »

Do wydania ponad 250 mld zł z UE

Aktualizacja: 02.10.2007

Komisja Europejska wyda dziś zgodę na realizację wszystkich polskich programów operacyjnych. Pierwsze pieniądze dla przedsiębiorców będą dostępne na początku 2008 roku. »

Inspekcja pracy skontroluje 10 tys. firm

Aktualizacja: 01.10.2007

40 proc. skontrolowanych przez inspekcję pracy firm nie przestrzega przepisów regulujących legalne zatrudnianie pracowników. »

Zamiast zamrażać finansowe nadwyżki firmy, zainwestuj je w fundusze

Aktualizacja: 28.09.2007

Fundusze przeznaczone dla firm mogą przynosić zyski porównywalne z oprocentowaniem lokat bankowych, a w okresie giełdowej hossy znacząco je przewyższać. »

Jak w działalności gospodarczej rozliczyć użyczenie

Aktualizacja: 27.09.2007

Użyczenie nieruchomości lub ruchomości przez przedsiębiorcę jest dochodem. Dochód ustala się według cen rynkowych i opodatkowuje. Wyjątek dotyczy umowy użyczenia zawartej pomiędzy członkami rodziny. »

Działalność w specjalnej strefie ekonomicznej

Aktualizacja: 26.09.2007

Przedsiębiorca, który chce uzyskać zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, musi spełniać wymogi określone w planie rozwoju strefy. Wsparcie finansowe może otrzymać tylko na oznaczone koszty nowej inwestycji, a jego udział własny musi wynieść co najmniej 25 proc. »

Jednoosobowe firmy muszą mieć swoją nazwę

Aktualizacja: 25.09.2007

Dzisiaj mija termin, do którego spółki handlowe oraz jednoosobowi przedsiębiorcy powinni określić odpowiadającą nowym wymogom nazwę firmy, pod którą prowadzą działalność gospodarczą. »

Nowy standard dla spółek

Aktualizacja: 24.09.2007

Komitet Standardów Rachunkowości przygotował regulacje dotyczące umów leasingu. Nowy standard będzie wyjaśniał zasady ewidencji w księgach rachunkowych firm. Po przeprowadzeniu konsultacji i zaakceptowaniu przez komitet będzie stosowany przez spółki. »

Jak unikać pułapek w umowach leasingu

Aktualizacja: 21.09.2007

W ostatnich latach leasing stał się źródłem finansowania środków trwałych nabywanych przez firmy równie ważnym co kredyt. »

Menedżer dla rodzinnej firmy

Aktualizacja: 20.09.2007

Firmy rodzinne muszą zacząć zatrudniać doświadczoną kadrę zarządzającą spoza rodziny. Samodzielność kadry zarządzającej musi iść w parze z nadzorem właścicielskim. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »