| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Komentarze rynkowe

Złoty rośnie w siłę

Aktualizacja: 18.01.2010

Nasza waluta pozostaje wciąż mocna, mimo, że handel na Wall Street i w Japonii zakończył się zniżkami indeksów. Inwestorzy za dobrą monetę wzięli jednak ranne odbicie się indeksów w Europie, za czym poszedł także warszawski parkiet. »

Złoty rekordowo mocny

Aktualizacja: 15.01.2010

Notowania euro na rynku krajowym zbliżają się do psychologicznej granicy 4 zł. W piątek rano kurs euro spadł poniżej 4,04 zł. »

Inwestorzy czekają na dane z USA

Aktualizacja: 14.01.2010

Notowania euro wobec dolara w tym tygodniu oscylują w okolicy poziomu 1,45. Po publikacji niezbyt dobrych danych z Niemiec, wspólna waluta osłabiła się. »

Stabilizacja na rynku walutowym

Aktualizacja: 12.01.2010

Gorsze od oczekiwań publikacje wyników finansowych amerykańskich spółek rozczarowały inwestorów powodując spadki indeksów giełdowych i osłabienie amerykańskiej waluty. »

Zapowiadane kolejne pakiety stymulacyjne wpłyną na osłabienie dolara

Aktualizacja: 11.01.2010

Prezydent Obama w swoim wystąpieniu zapowiedział ostrą walkę z rosnącym bezrobociem za pomocą nowych pakietów stymulacyjnych. Może spowodować to osłabienie amerykańskiej waluty. »

Oczekiwane umocnienie dolara

Aktualizacja: 08.01.2010

W piątek rano złoty nieco zyskał po publikacji informacji o podwyżce ratingu dla Turcji do „Ba2” przez agencję Moody’s. Wpływ powinien być jednak ograniczony, gdyż jednocześnie obniżono perspektywę z pozytywnej do stabilnej, co oznacza, że w najbliższych miesiącach dalsze podwyżki nie są planowane. »

Kursy wracają do zeszłorocznych poziomów

Aktualizacja: 06.01.2010

Już we wtotek dało się zauważyć że, „paliwo się kończy”. Chodzi oczywiście o styczniową zwyżkę, nazywaną dość powszechnie efektem stycznia. Popyt na giełdach był mocny tylko w poniedziałek, a już wczoraj po południu widoczna była słabość rynku, bez większego wyrazu zakończyła się także sesja na Wall Street. »

Nocne umocnienie złotego

Aktualizacja: 05.01.2010

Poniedziałkowa publikacja wskaźnika ISM dla amerykańskiego przemysłu w grudniu (wzrósł on do 55,9 pkt.) w pewnym sensie stała się jednak wsparciem dla złotego. »

Początek roku wzmocnił złotego

Aktualizacja: 04.01.2010

Pierwsza sesja w nowym roku rozpoczęła się od nieznacznego umocnienia złotego. Pomogły w tym lepsze informacje, jakie napłynęły z Azji (indeks PMI w Chinach wzrósł w grudniu do 56,1 pkt. z 55,7 pkt. w listopadzie, co poprawiło też nastroje na giełdowych parkietach w tamtejszym regionie). »

Złoty mocniejszy mimo dalszych spadków EUR/USD

Aktualizacja: 23.12.2009

W ostatnim tygodniu przed świętami złoty umacnia się względem głównych walut, mimo spadku notoań euro na rynku międzynarodowym. »

Niepokojący wzrost rentowności amerykańskich obligacji

Aktualizacja: 22.12.2009

Scenariusz ostatnich dni to poza obserwowanym od 4 grudnia wyraźnym umocnieniem amerykańskiej waluty względem pozostałych, to także wzrost rentowności amerykańskich obligacji. W przypadku benchmarkowych papierów 10-letnich rozpoczął się on już w końcu listopada. »

Spokojny przedświąteczny tydzień

Aktualizacja: 21.12.2009

W rozpoczynającym się krótszym tygodniu na rynkach finansowych opublikowanych będzie kilka istotnych danych, we wtorek GUS przedstawi dane o sprzedaży detalicznej, podane zostaną też ostateczne wyniki PKB za III kwartał dla USA i Wielkiej Brytanii. »

Czy to już koniec umacniania dolara

Aktualizacja: 17.12.2009

Wiadomości o obniżeniu oceny Grecji przez kolejną agencję ratingową spowodowały spore zamieszanie na rynku walutowym w środę wieczorem. »

Czy złoty przestanie się osłabiać

Aktualizacja: 16.12.2009

W środę rano opublikowane zostały lepsze dane indeksu PMI dla Niemiec i strefy euro. Polscy inwestorzy oczekują, że korzystne dane z rynków zagranicznych wpłyną na odwrócenie spadkowej tendencji na złotym. »

Wracają emocje na rynek walutowy

Aktualizacja: 15.12.2009

Inwestorzy zapomnieli już o lepszych informacjach z Dubaju, które przyczyniły się do nieznacznego odbicia w poniedziałek. Zresztą, od samego początku było widać, iż te wiadomości nie przyczyniły się do wygenerowania jakiegoś wyraźniejszego popytu na inne waluty, niż dolar, a jedynie przez chwilę byliśmy świadkami efektu „short squeeze”, czyli szybkiego pokrywania krótkich pozycji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK