| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Kredyt ratalny na karcie

Aktualizacja: 05.09.2011

Nie wszyscy są skazani na wysoki kredyt na karcie. Dzięki zastąpieniu zwykłego kredytu ratalnym, banki mogą zaoferować klientom niższe oprocentowanie. »

Czy z kredytu można zrezygnować

Aktualizacja: 15.12.2009

Nawet jeśli podpiszemy już umowę kredytową z bankiem i otrzymamy pieniądze, z większości kredytów, które zaciągamy dla potrzeb konsumpcyjnych (nie na prowadzenie działalności), możemy zrezygnować, gdy np. trafimy na tańszą ofertę kredytu samochodowego. »

Odpowiedzialność małżonka za spłatę kredytu

Aktualizacja: 15.12.2009

W jaki sposób małżonkowie odpowiadają za spłatę kredytu udzielonego im przez bank? »

Ubezpieczenie kredytu

Aktualizacja: 15.12.2009

Kredyt gotówkowy coraz częściej wymaga ubezpieczenia. Warto wiedzieć, ile to kosztuje i czy się opłaca. »

Windykator może ściągnąć dług od jednego z żyrantów

Aktualizacja: 15.12.2009

Jeśli warunki zabezpieczenia pożyczki nie były w umowie określone inaczej, windykator może wyegzekwować cały dług od jednego żyranta. »

Kredyt na szkolną wyprawkę

Aktualizacja: 15.12.2009

Rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się młodym rodzicom ze stresem związanym z dużymi wydatkami. W rodzinach wielodzietnych koszt szkolnej wyprawki liczony jest w tysiącach złotych, trzeba się więc szybko zastanowić, jak ją sfinansować. »

Rekomendacja S II: sposoby spłaty kredytu można zmieniać

Aktualizacja: 25.01.2010

Zgodnie z rekomendacją S II od 1 lipca będzie można zdecydować się na spłatę walutowego kredytu mieszkaniowego bezpośrednio w walucie obcej. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie musi to być jednak decyzja na całe życie. Radzimy, jak ją podjąć. »

Kredyt studencki 2008/2009

Aktualizacja: 02.11.2009

W ciągu 10 lat banki udzieliły 304,1 tys. preferencyjnych kredytów studenckich. Ciągle jednak wielu studentów nie zdaje sobie sprawy z możliwości zaciągnięcia kredytu studenckiego, w którym część odsetek pokrywa państwo. »

Porównanie kredytów gotówkowych

Aktualizacja: 15.12.2009

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o podwyżkach i ograniczeniach związanych z kredytami hipotecznym. Banki podnoszą marże, zaczynają wymagać wkładów własnych, ograniczają dostępność kredytów. To efekt kryzysu szalejącego na rynkach finansowych. Analitycy Open Finance porównali zmieniające się koszty pożyczek. »

Kredyt bez zgody małżonka

Aktualizacja: 15.12.2009

Małżonkowie, którzy posiadają wspólnotę majątkową kredyt zaciągają razem. W przypadku jednak, gdy suma kredytu nie jest zbyt duża lub bank ustanowi dodatkowe zabezpieczenie, zgoda małżonka nie jest konieczna. »

Utracone dokumenty należy zastrzec

Aktualizacja: 15.12.2009

Fakt kradzieży dokumentów powinniśmy niezwłocznie zgłosić na policji. Jednak wizyta wyłącznie na komisariacie może nie uchronić nas przed większością kłopotów. Powinniśmy zgłosić się także do banku. »

Jak obliczyć koszt kredytu handlowego

Aktualizacja: 05.06.2014

Powszechny w obrocie gospodarczym kredyt handlowy (ang. trade credit), zwany również kredytem kupieckim lub towarowym, jest jednym z głównych źródeł finansowania krótkoterminowego przedsiębiorstw. Mamy z nim do czynienia wówczas, gdy dostawca dóbr lub usług godzi się na odroczenie terminu płatności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK