| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Global CFM

Global CFM (car fleet management)  - operator programu Toyota CorpoCars Management (TCCM) obejmującego zarządzanie flotami pojazdów i najem długoterminowy.

GlobalCFM Sp. z o.o.
Aleja Jana Pawła II 150
85-152 Bydgoszcz
tel. 052 3757178

email: globalcfm@globalcfm.pl

Franczyza Global CFM należy do branży związanej z biznesem i usługami.

Global rent a car to ogólnopolska sieć, oparta na zasadzie współpracy franczyzowej. Centrala firmy mieści się w Bydgoszczy, natomiast punkty najmu rozlokowane są na obszarze większości większych miast w Polsce. Obecnie są to takie ośrodki jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Włocławek, Opole, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Koszalin oraz Rzeszów. W samym stojącym pod znakiem kryzysu światowego 2009 roku liczba wypożyczalni wzrosła o 300%. Większość aut oferowanych na wynajem to nowe, niezawodne pojazdy marki Toyota.

Poszczególne punkty prowadzone są przez niezależnych, samodzielnie działających przedsiębiorców, skupionych pod marką Global rent a car. Każdy franczyzobiorca uzyskuje dostęp do zleceń pochodzących z centralnego systemu rezerwacji, jak również do zleceń ze strony współpracujących z Global CFM firm świadczących usługi typu assistance. Ponadto korzysta ze wsparcia marketingowego obejmującego np. pozycjonowanie w wyszukiwarkach i reklamę na największych serwisach internetowych. Dzięki temu franczyzobiorca otrzymuje klientów do obsłużenia częstokroć już od pierwszych dni działalności. Funkcjonowanie w warunkach licznej konkurencji ułatwia również dostęp do specjalistycznego know-how, cyklicznych szkoleń i codziennego wsparcia organizacyjnego i merytorycznego każdego z partnerów przez pracowników centrali.

Współpraca franczyzowa z Global CFM to sposób na własny biznes w ramach dobrze zorganizowanej sieci wypożyczalni samochodów. Ryzyko związane z prowadzeniem tego typu działalności jest tym mniejsze, że rynek rent a car wciąż się rozwija, co wiąże się nie tylko z coraz większym odsetkiem aut wynajmowanych przez firmy i osoby prywatne, ale również z coraz większą powszechnością pakietów ubezpieczeniowych typu assistance zapewniających dostęp do pojazdu zastępczego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »