reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Za duże uprawnienia, zbyt długa kadencja

Aktualizacja: 20.01.2006

W 2005 roku ponad 23 tysiące osób, czyli więcej niż 10 proc. skontrolowanych przez ZUS pracowników na zwolnieniach lekarskich, miały wstrzymaną wypłatę zasiłków chorobowych. »

Eksporterzy ciągną gospodarkę

Aktualizacja: 20.01.2006

Ubiegły rok był dobry dla przemysłu i budownictwa. W tym roku gospodarka będzie nadal przyspieszać. W całym 2005 roku produkcja przemysłowa zwiększyła się o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, a w grudniu była o 9,2 proc. większa niż przed rokiem. »

Prywatyzacja poczeka

Aktualizacja: 20.01.2006

Nowe wybory oznaczają zamrożenie części programów gospodarczych, rozpoczętych lub realizowanych przez obecny rząd. Zniechęcą inwestorów zagranicznych i doprowadzą do nagłych wahań na rynkach finansowych. »

Rynki spokojne przed danymi o produkcji

Aktualizacja: 19.01.2006

Brak negatywnych wiadomości politycznych korzystnie wpływa na kurs złotego, który po środowych spadkach odrobił straty. Na rynkach jest spokojnie i prawdopodobnie pozostanie tak do momentu publikacji danych o produkcji przemysłowej w XII. »

Gosiewski o terminie prac nad budżetem

Aktualizacja: 19.01.2006

Zdaniem szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego, "nie ma terminu mówiącego, w którym momencie ma być uchwalony budżet". "Budżet może być uchwalony spokojnie w każdym okresie, w którym prace nad nim zostaną zakończone" - podkreślił. »

KE nie niepokoi odrzucenie budżetu przez parlament

Aktualizacja: 19.01.2006

Komisja Europejska ze spokojem przyjęła decyzję Parlamentu Europejskiego, który odrzucił w środę porozumienie budżetowe na lata 2007-2013 przyjęte w grudniu na szczycie unijnym,  domagając się zwiększenia wydatków UE. »

Polska globalnym centrum usług?

Aktualizacja: 19.01.2006

Kilkadziesiąt tysięcy młodych Polaków znajdzie pracę w centrach usługowych w ciągu najbliższych pięciu lat? To możliwe. Polska wyrasta na potęgę usługową, a rząd chce wesprzeć sektor usług. »

Inflacja HICP w Polsce 0,8 proc.

Aktualizacja: 19.01.2006

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w grudniu 2005 roku w ujęciu rocznym 0,8 proc. wobec 1,1 proc. w listopadzie - podał Eurostat. »

LPR i Samoobrona chcą poparcia dla projektów

Aktualizacja: 19.01.2006

Albo będzie poparcie PiS dla projektów ustaw zgłoszonych przez ugrupowania wchodzące w skład porozumienia programowego, albo porozumienia nie będzie - oświadczyli na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Filipek z Samoobrony i lider LPR Roman Giertych »

Złoty odetchnął w czwartek po ostatnich spadkach

Aktualizacja: 19.01.2006

Rynek walutowy zdążył przyzwyczaić się do gorszych wieści z polityki i po kilku dniach spadku, złoty rozpoczął czwartek od wzrostu wartości. Dodatkowo wpiera go poprawa klimatu na giełdach światowych - podsumowują dilerzy. »

Napływ inwestycji zagranicznych może wynieść 10 mld USD

Aktualizacja: 19.01.2006

W tym roku napływ inwestycji zagranicznych może wynieść ok. 10 mld USD. W zeszłym roku, według wstępnych szacunków, było to 6-7 mld USD - powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak. »

Prezydent chce rozwiązać kryzys w państwie, a nie parlament

Aktualizacja: 19.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek zapewnił w w Radiu Zet, że prezydent Lech Kaczyński chce rozwiązać  "kryzys w państwie", a nie parlament. »

Lepper: jesteśmy gotowi podpisać porozumienie programowe

Aktualizacja: 19.01.2006

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w porannej audycji radiowej "Sygnały dnia", że Samoobrona jest gotowa podpisać porozumienie programowe z PiS.  »

Tanie państwo legło w gruzach

Aktualizacja: 19.01.2006

Zrealizowanie idei taniego państwa wymaga gruntownych zmian instytucjonalnych i ustawowych. Tymczasem gabinet Kazimierza Marcinkiewicza oszczędza na nowe urzędy i przedterminowe wybory przez zmniejszanie liczby telefonów komórkowych i samochodów. »

Nie bierz kredytu

Aktualizacja: 19.01.2006

Jeśli podatnik musi dopłacić podatek, a nie ma oszczędności, nie powinien zadłużać się w banku. Kredyt będzie kosztował go więcej niż odsetki, które naliczy mu fiskus za zwłokę. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama