REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firma Przyjazna Rodzicom - konkurs

REKLAMA

„Firma Przyjazna Rodzicom”– ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców organizowany jest w ramach projektu „rodzina-i-kariera.infor.pl” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet I. Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie. 1.5. Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

REKLAMA

Powalcz o tytuł Firmy Przyjaznej Rodzicom i wygraj cenne nagrody


Już od 1 stycznia 2014 r. wszyscy pracodawcy będący przedsiębiorcami mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Firma Przyjazna Rodzicom” i wygrać sprzęt biurowy wysokiej klasy. Nagrodzone zostaną te firmy, które w najlepszy sposób pomagają swoim pracownikom łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową.

REKLAMA

W konkursie mogą brać udział wszyscy pracodawcy, niezależnie od formy prowadzenia działalności. Zgłoszenia będą mogli nadsyłać pracodawcy, którzy uważają, że stosują w swoich firmach rozwiązania przyjazne rodzicielstwu, jak też pracownicy, którzy uważają, że ich pracodawcy stwarzają  w pracy warunki przyjazne dla rodziców.

Jury będzie oceniało zgłoszenia w 4 kategoriach: mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, średnich przedsiębiorstw i dużych przedsiębiorstw, zapewniając tym samym równe szanse wszystkim uczestnikom, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Konkurs rozpocznie się w styczniu 2014 r. i będzie miał 2 etapy - wojewódzki i ogólnopolski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Laureaci eliminacji wojewódzkich otrzymają dyplomy i tytuły Firmy Przyjaznej Rodzicom w eliminacjach wojewódzkich, oznaczającą jednocześnie nominację do Konkursu Ogólnopolskiego oraz zaproszenie na Galę Finałową w Warszawie.

W eliminacjach ogólnopolskich zostaną przyznane 4 nagrody, po jednej w każdej kategorii przedsiębiorstwa. Każdy laureat otrzymają statuetkę i tytuł „Firmy Przyjaznej Rodzicom” oraz sprzęt biurowy o wartości do 3000 zł brutto.

Gran Prix konkursu - statuetkę oraz sprzęt biurowy o wartości do 10 000 zł otrzyma firma, która wyróżni się w sposób szczególny w działaniach na rzecz rodziny wśród laureatów konkursu.

Organizatorem konkursu jest Next.pl Sp. z o.o. oraz Lechaa Consulting Sp. z o.o. realizujący w partnerstwie projektrodzina-i-kariera.infor.pl”.

Na stronie tego portalu na początku 2014 roku szukać należy wszelkich informacji, a w szczególności regulaminu i formularza zgłoszeniowego.

Weź udział w konkursie!

Nagrody

Formularz dla firmy

Formularz dla pracownika

Zobacz regulamin konkursu!


Co zrobić, by wygrać?


Konkurs „Firma Przyjazna Rodzicom” ma na celu premiowanie rozwiązań w miejscu pracy, które umożliwiają obojgu rodzicom łączenie sfery prywatnej i rodzinnej z życiem zawodowym.

W konkursie premiowane będą wszelkie dodatkowe rozwiązania przyjazne rodzinie, wychodzące poza obowiązki pracodawcy wynikające z przepisów prawa.

Pracodawcy będą mogli zaprezentować rozwiązania przyjazne rodzinie, które stosują w swoich firmach, ułatwiające młodym mamom powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, rozwiązania ułatwiające godzenie roli rodzica i pracownika.

Celem konkursu jest również zmiana stereotypów dotyczących zatrudniania młodych kobiet i młodych matek. 

Z pewnością warto pochwalić się na ogólnopolskim forum wprowadzonymi w swojej firmie rozwiązaniami sprzyjającymi rodzicom

Takimi rozwiązaniami mogą być między innymi:

- Opieka medyczna kobiet w ciąży i dzieci,

- Benefity z okazji narodzin dziecka (wyprawka, dodatkowy płatny urlop dla rodzica etc.)

- Pokój dla karmiących matek,

- Pokój do pracy dla matek z dziećmi,

- Przedszkola, żłobki, klubiki przyzakładowe dla małych dzieci,

- Dodatkowa ochrona matek przed zwolnieniem,

- Utrzymywanie więzi z rodzicami w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego,

- Warsztaty, szkolenia dla rodziców,

- Karta na zajęcia sportowo-rekreacyjne dla rodziców i dzieci

- Dofinansowanie do wyjazdów/ferie rodzinne

- Pierwszeństwo rodziców przy planowaniu urlopów wypoczynkowych

Organizatorzy są przekonani, że wygranymi Konkursu „Firma Przyjazna Rodzicom” będą wszyscy jego uczestnicy - nie tylko ci, którzy zdobędą statuetki i nagrody.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wprowadzą w swoich firmach ułatwienia dla pracowników, będących rodzicami mogą liczyć na bardzo cenne nagrody - wdzięczność i satysfakcję swojej załogi. To z reguły pozytywnie i wymiernie wpływa na wydajność ich pracy.

Jeżeli jesteś pracodawcą i uważasz, że stwarzasz w swojej firmie przyjazne warunki pracy dla młodych rodzin - zgłoś się do udziału w konkursie.

Jeżeli pracujesz w firmie, która ułatwia młodym rodzicom godzenie roli rodzica i pracownika -  zgłoś swoją firmę. 

Zgłoszenia można nadsyłać już od 1 stycznia 2014r. 

Weź udział w konkursie!Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA