reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ustawa śmieciowa do zmiany?

Ustawa śmieciowa do zmiany?

Ministerstwo Środowiska zapowiada wprowadzenie zmian w ustawie śmieciowej. Dotyczyć będą wprowadzenia znacznych ułatwień dla mieszkańców przy składaniu deklaracji związanej z segregowaniem odpadów.

Niedawno weszła w życie, a już ją trzeba zmieniać. Ustawa śmieciowa ma zostać poprawiona- zapowiada Ministerstwo Środowiska.


Szef resortu Marcin Korolec deklaruje, że do końca roku nowelizację prawa ma przyjąć rząd, a na wiosnę parlament.


Ministerstwo apeluje do samorządów, aby rozsądniej planowały budowę nowych sortowni i spalarni odpadów. Marcin Korolec przekonywał na konferencji prasowej, że zmiany w ustawie śmieciowej ułatwią mieszkańcom składanie deklaracji o segregacji odpadów. - Trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, że nie za każdym razem, kiedy samorząd zmienia uchwałę, obywatele muszą iść składać kolejne deklaracje - oświadczył.


Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!!!


Minister środowiska przypominał, że do końca 2020 roku Polska zobowiązała się wobec Brukseli, iż poziom przetwarzania papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła wyniesie 50 procent. Marcin Korolec pytany czy w nowej ustawie zostanie powołana "policja śmieciowa" do pilnowania zasad segregacji stwierdził, że byłaby to zbędna instytucja. - Jeżeli ten system będzie racjonalnie ukształtowany, to samorządy będą same pilnowały realizacji zobowiązań - powiedział minister środowiska.


Resort zaznacza, że Polska musi w ciągu najbliższych 7 lat ograniczyć składowanie śmieci ulegających biodegradacji o mniej więcej 70 proc. Reszta odpadów ma trafić na rynek surowców wtórnych.


Z najnowszych danych wynika, że tylko 17 z 2479 gmin w Polsce nie przeprowadziło przetargów na wywóz śmieci od mieszkańców.


Zobacz również:
Coraz mniej miejsc pracy i dłuższy okres poszukiwania

reklama

Czytaj także

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama