reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wzrasta bezpieczeństwo prowadzenia firmy

Wzrasta bezpieczeństwo prowadzenia firmy

W odczuciu przedsiębiorców przez ostatnie 3 miesiące wyraźnie zwiększyło się bezpieczeństwo prowadzenia firmy – wynika z raportu przygotowywanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor sporządza cykliczne raporty poświęcone bezpieczeństwu działalności gospodarczej. Badania mają na celu monitorowanie wpływu bieżącej sytuacji ekonomicznej oraz zatorów płatniczych na poziom bezpieczeństwa gospodarczego.


Najnowsza edycja Raportu BIG podaje, że wskaźnik bezpieczeństwa działalności gospodarczej wzrósł we wszystkich ankietowanych grupach firm, do poziomu 14,89 pkt i jest o 7,61 pkt wyższy niż podczas pomiaru wrześniowego. Jest to największy przyrost odnotowany przez InfoMonitor od 2007 roku, odkąd realizowane jest badanie BIG.


Pomimo tak optymistycznych danych, ponad połowa przedsiębiorców uważa obecne prawo za niesprzyjające egzekwowaniu długów. Dodatkowo co trzeci badany wskazuje na hamowanie rozwoju firmy poprzez problemy z egzekwowaniem zaległych płatności.


Jednocześnie 19 proc. prowadzących działalność gospodarczą przyznaje się do własnych problemów z terminowym regulowaniem należności. W największym zakresie z płatnościami zalegają przedsiębiorcy indywidualni. Jednak, pomimo kryzysu finansowego, 79 proc.  polskich firm deklaruje terminowe wypełnianie należności finansowych.

oprac. Alicja Fal

reklama

Czytaj także

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama