| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Deprecjacja złotego nie powinna być długotrwała

Deprecjacja złotego nie powinna być długotrwała

We wtorek złoty znacznie stracił na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara. W opinii analityków, nie jest to jednak długotrwałe osłabienie i w najbliższym czasie złoty ponownie zacznie zyskiwać na wartości.

Około godziny 14.35 we wtorek za euro płacono 3,8550 zł w porównaniu do 3,8410 zł na otwarciu. Dolara wyceniano na 3,2370 zł w odniesieniu do 3,2130 zł."Dzisiaj mieliśmy do czynienia ze znacznym osłabieniem złotego. Nie doszło jednak do długofalowego przełamania trendów, ale do przetestowania linii trendu, która przebiega w okolicach 3,87 zł za euro. Ta linia została przetestowana, ale nie złamana" - powiedział Andrzej Dziewięcki z Capital Management. Dodał, że impet wzrostowy walut osłabł i należy oczekiwać umocnienia złotego.Na rynku długu, po porannym wzroście rentowności, sytuacja ustabilizowała się, ale - według Dziewięckiego - nic nie wskazuje na to, by dochodowość papierów zaczęła spadać.Rentowność dwuletnich obligacji we wtorek o godzinie 14.40 wynosiła 4,09 proc. w porównaniu do 4,11 proc. na otwarciu. W przypadku pięciolatek było to 4,59 proc. w porównaniu do 4,57 proc., a dziesięciolatek 4,90 proc. wobec 4,77 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »