Kategorie

Utrata prawa jazdy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Utrata prawa jazdy? Po nowelizacji przepisów kierowca już przy drugim wykroczeniu może pożegnać się z dokumentem. A to nie wszystko...
Utrata prawka na 3 miesiące za ingerencję w tachograf jest nową propozycją rządzących. Czy nowe przepisy w takim kształcie wejdą w życie?
Zatrzymane prawo jazdy: czy można jeździć autem po kontroli policyjnej? W pewnych przypadkach tak. Jakich? Opiszemy je w naszym materiale.
Punkty karne: jak sprawdzić ich ilość? To niezwykle proste. Nie musisz iść na komisariat, a skontrolujesz je we własnym domu przy użyciu telefonu.
Jazda bez prawa jazdy po zatrzymaniu za prędkość może się skończyć mandatem, ale nie tylko. Jakie jeszcze konsekwencje czekają na kierowcę?
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy też wózków widłowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Masz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych? Nie wiesz czy możesz z nim prowadzić np. rower elektryczny? Sprawdziliśmy to.
Od 22 czerwca obowiązuje nowy przepis dotyczący zabierania prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kierowcy przekraczający prędkość w stanie wyższej konieczności nie stracą cennego dokumentu.
Kierowcy złapani na popełnieniu wykroczenia drogowego, mając na względzie możliwą utratę prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych (24 pkt. dla kierujących ponad rok, 20 pkt. dla kierowców z rocznym stażem) odmawiają przyjęcia grzywny w drodze mandatu karnego, decydując się na wniosek o ukaranie tj. skierowanie sprawy do Sądu. Prowadzący pojazd wychodzą z założenia, że nawet jeśli wina kierowcy zostanie potwierdzona, to Sąd w postępowaniu nałoży grzywnę oraz orzeknie o obowiązku zwrotu kosztów postępowania, ale nie dopisze do „konta” kierowcy „punktów karnych”. Czy takie zachowanie rzeczywiście uchroni przed utratą prawa jazdy.
To, jaka kara nam grozi za prowadzenie pojazdu bez uprawnień w 2017 r. zależy od tego w jakich okolicznościach zdarzyło nam się to prawo złamać. Kary są różne w zależności od tego czy nigdy nie mieliśmy prawa jazdy, nasze prawo jazdy zostało zawieszone lub zostało cofnięte.
Co grozi za przewożenie samochodem większej liczby osób niż określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu? Czy można stracić za to prawo jazdy?
Przez siedem tygodniu obowiązywania nowych przepisów odnośnie karania kierowców, policja zatrzymała już 4 885 praw jazdy osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Kraj członkowski UE może odebrać prawo do prowadzenia pojazdów na swoim terenie posiadaczowi prawa jazdy zarejestrowanego w innym kraju członkowskim.
Odebranie prawa jazdy na terenie Niemiec rodzi pewne problemy. Kara ma bowiem charakter bezterminowy i tylko w określonych warunkach można odzyskać uprawnienia do kierowania autem. Co trzeba zrobić?
Redukcja punktów karnych to czasem jedyne wyjście, aby zachować prawo jazdy. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie są koszty tego zabiegu.
Kurs reedukacyjny zamiast odebrania prawa jazdy. Nowe przepisy miały wejść w życie od 19 stycznia 2013 roku, ale trzeba będzie poczekać na nie do 2016 roku.