reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma za granicą

Jakie towary w Rosji podlegają akcyzie

Aktualizacja: 15.11.2011

Wraz z początkiem 2009 roku w Rosji wprowadzono nowe stawki akcyzowe na wybrane towary i objęto nią nawet wywóz mleka. Na co zwracać szczególną uwagę podczas działalności importowo-eksportowej w Rosji w odniesieniu do akcyzy? Przeczytaj. »

Jak obliczyć opłatę celną w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz działalność eksportowo-importową i działasz na rynku rosyjskim, nie możesz zapomnieć o piętnastodniowym terminie na uiszczenie ceł importowych oraz podatków. Czym jest opłata celna i jak ja obliczyć? »

Jak funkcjonuje system taryfowy w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zastanawiasz się jak uregulowane jest prawo celne w Rosji? Prowadząc firmę eksportowo-importową musisz być gotowy na niespodzianki. Zasady są bowiem mało przejrzyste, a dużą role w procedurze celnej odgrywa czynnik ludzki. »

Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zaświadczenie o dopuszczeniu do międzynarodowych przewozów samochodowych jest dokumentem niezbędnym do wykonywania działalności w tym zakresie. Jeżeli raz je uzyskałeś uważaj – nie oznacza to, że nie możesz go stracić. »

Jakie są ograniczenia w prowadzeniu działalności transportowej w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Działalność transportowa w Rosji jeszcze do niedawna podlegała obowiązkowi uzyskania licencji. Jeżeli planujesz założyć w Rosji firmę o charakterze transportowym, pamiętaj o ostatnich zmianach w przepisach. Co nowego się w nich pojawiło? »

Jak uniknąć podwójnego opodatkowania prowadząc firmę w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą zarówno na terenie Polski, jak i Rosji, to zmierzysz się z podwójnym opodatkowaniem. Co zrobić, aby fiskus nie zaglądał Ci dwa razy do portfela? Przeczytaj. »

Jak ustalić miejsce zamieszkania przy podwójnym opodatkowaniu w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Podwójne opodatkowanie to problem trapiący wielu przedsiębiorców. Obowiązek podatkowy ustalany jest m.in. na podstawie miejsca zamieszkania. Co w sytuacji, gdy z określonych powodów nie można go ustalić? »

Jak przedsiębiorca może uniknąć podwójnego opodatkowania w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz firmę w Polsce i Rosji, a Twój zysk został opodatkowany podwójnie, masz prawo do uzyskania zwrotu części pobranych przez fiskusa środków. »

Na czym polega podwójne opodatkowanie przedsiębiorców

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie? Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie? »

Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Prowadząc firmę w Polsce i posiadając status przedsiębiorcy zagranicznego w Federacji Rosyjskiej pamiętaj o podatku od majątku przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiesz co jest przedmiotem opodatkowania lub kiedy należy podatek uiścić – przeczytaj. »

Kiedy trzeba zapłacić CIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Osoba prawna prowadząca działalność gospodarczą w Rosji jest opodatkowana CIT. Czy takie same reguły dotyczą przedsiębiorstw zagranicznych? »

Kiedy trzeba zapłacić jednolity podatek socjalny w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli podjąłeś decyzję o prowadzeniu działalności w Rosji jako przedsiębiorstwo zagraniczne to nie możesz zapomnieć o podatku socjalnym. Co to za podatek i kiedy należy go zapłacić? »

Zasady rządzące podatkiem VAT (NDS) w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Sprzedajesz towary, roboty lub usługi na terenie Rosji? Pora zapłacić rosyjski VAT, czyli NDS (Налог на добавленную стоимость). »

Kiedy płaci się VAT (NDS) w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Podatek VAT w Rosji (NDS) podlega normom prawa międzynarodowego. Należy jednak pamiętać o sprzedaży wspomaganej. Czym ona jest i kiedy płaci się VAT w Rosji - dowiesz się czytając poniższy tekst. »

Gwarancje dla inwestycji zagranicznych na terenie Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Boisz się, że prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji może wiązać się z problemami prawnymi i nierespektowaniem Twoich uprawnień? Przedsiębiorco, zapoznaj się z gwarancjami dla inwestycji zagranicznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama