reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Niestabilne notowania eurodolara

Niestabilne notowania eurodolara

Wtorkową sesję na zagranicznym rynku charakteryzowała duża zmienność. Najpierw nastąpiła zwyżka eurodolara. Para walutowa zbliżyła się do granicy 1,3500. W tym samym czasie inwestorzy zastanawiali się nad tym, jaki przebieg będzie miało posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku. To od niego m.in. zależą losy polityki pieniężnej USA.

Inwestorzy nie przewidują zmiany stóp procentowych, natomiast oczekują potwierdzenia ze strony władz monetarnych gotowości udzielenia wsparcia gospodarce. Wystarczy kontynuować program łagodzenia ilościowego. Po ostatnich, słabych danych z rynku pracy w USA, pojawiały się nawet pogłoski o ewentualnym rozszerzeniu programu. Nie zostały one jednak w żaden sposób potwierdzone. Zwyżkę mógł również wspiera wczorajszy komunikat, opublikowany przez agencję ratingową Moody’s, iż planowane przedłużenie ulg podatkowych może zagrozić perspektywie oceny kredytowej USA.

Dowiedz się także: Jakie były notowania złotego w listopadzie?

Po zwyżce w okolice 1,3500, kurs EUR/USD silnie odreagował. Pod koniec sesji europejskiej kształtował się już na poziomie 1,3370. Do spadków przyczyniła się m. in. informacja, iż agencja Standard&Poor’s obniżyła perspektywę ratingu Belgii ze stabilnej do negatywnej. Agencja argumentowała swoją decyzję trudną sytuacją polityczną w tym kraju. Nastała ona po wyborach parlamentarnych w czerwcu bieżącego roku, w związku z opóźnieniami w formowaniu rządu. Odreagowanie mogły wesprzeć również lepsze od prognoz dane o sprzedaży detalicznej z USA. Wzrosła ona w listopadzie o 0,8 proc. m/m, podczas kiedy oczekiwano wzrostu na poziomie 0,6 proc. m/m.

Polecamy serwis: Kredyty

Na rynku złotego zmienność była dziś ograniczona. Po zniżce do istotnych wsparć na poziomach 3,9800 EUR/PLN i 2,9600 USD/PLN, oba kursy odbiły lekko do góry. Bez wpływu na rynek pozostały dzisiejsze, niższe od oczekiwań, dane o inflacji konsumentów z Polski. Wyniosła ona w listopadzie 2,7 proc. r/r, podczas gdy prognozowano, iż wskaźnik CPI pozostanie na tym samym poziomie, co w październiku, czyli wynosiłby 2,8 proc. r/r.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama