| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Wzrost budżetów reklamowych na kanały cyfrowe

Wzrost budżetów reklamowych na kanały cyfrowe

W 2016 i 2017 r. w skali globalnej wzrośnie udział nakładów na reklamy w przestrzeni cyfrowej w całkowitych wydatkach na reklamy w mediach. Najszybciej udział ten będzie rósł w regionie Azji i Pacyfiku - prognozuje firma eMarketer.

W bieżącym roku udział reklamy cyfrowej w całym rynku reklamy ma w skali globalnej sięgnąć 34,4 proc., a w roku przyszłym wzrosnąć do 37,4 proc.

W ujęciu regionalnym, liderem pod tym względem ma być region Azji i Pacyfiku, z udziałem reklamy cyfrowej w całkowitych nakładach na reklamę na poziomie 38,8 proc. w 2016 r. i 43,1 proc. w 2017 r. Ponad 30-proc. udział ma zostać odnotowany w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej oraz Europie Środkowo-Wschodniej. W tyle za tymi regionami, ale także ze wzrostem, mają pozostać Ameryka Łacińska oraz Bliski Wschód i Afryka.

W Wielkiej Brytanii, gdzie w 2016 r. wydatki reklamowe mają sięgnąć blisko 26 miliardów dolarów, ponad połowa (53,1 proc.) tej kwoty ma zostać skierowana w kanały cyfrowe.

Z kolei w samych Chinach - największym rynku regionu Azji i Pacyfiku - nakłady na reklamę w przestrzeni cyfrowej mają w tym roku sięgnąć 40,42 miliarda dolarów. Najwięcej w ten kanał inwestują tam firmy z branży motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych, nieruchomości oraz telekomunikacyjnej.

Z badania przeprowadzonego w marcu br. przez Kantar CTR Market Research wynika, że 41 proc. osób odpowiedzialnych za marketing w chińskich firmach - tyle samo co w roku ubiegłym - zamierza w tym roku zwiększyć swoje budżety. Zmalał natomiast odsetek respondentów planujących mniejsze nakłady marketingowe - z 29 proc. do 25 proc. Jednocześnie niemal co piąty badany stwierdził, że nie wie jaka będzie decyzja w tym zakresie lub też odmówił udzielenia odpowiedzi.

www.wirtualnemedia.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »