reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Centrum danych w chmurze – zabezpieczenia

Centrum danych w chmurze – zabezpieczenia

Wśród licznej grupy przedsiębiorców aplikacje działające w chmurze budzą sporo wątpliwości. Szczególnie, gdy korzystanie z takiego rozwiązania wymaga przechowywania danych firmowych, kontaktów i ważnych informacji oraz dokumentów. Niewiedza rodzi wizję ich wysyłania „gdzieś, nie wiadomo gdzie”. Mit ten obalają współczesne centra danych, z których koniecznie korzystają profesjonalni dostawcy aplikacji działających w modelu SaaS.

Twoje miejsce – twoje dane

Nigdy nie było i nie będzie sytuacji, gdzie informacje krążące po sieci po prostu wiszą w powietrzu. Są gromadzone, weryfikowane lub nie i zawsze archiwizowane w centrum danych. Miejsce to składa się z serwerów i jest odpowiednio skonstruowane, zabezpieczone, obsługiwane i serwisowane.

Centra te odpowiadają potrzebom dzisiejszego boomu internetowego. Dostawcy aplikacji wykorzystujących model chmury najczęściej korzystają z usług znanych, światowych firm. Przykładem są CRMy oferowane w modelu abonamentowym. Dzięki wykorzystaniu zewnętrznych serwerów twórcy oferują swoje rozwiązanie za niewielkie pieniądze i mają pewność, że archiwizowane dane są całkowicie bezpieczne.

Na ile bezpieczne są Twoje dane?

Światowe centra danych posiadają najwyższej klasy zabezpieczenia. Zaliczają się do nich pancerne drzwi, stały monitoring i detektory ruchu. Do obsługi serwerów przydzielone są specjalnie przeszkolone osoby. Serwery posiadają także czujniki odpowiadające za wykrywanie i eliminowanie pożaru.

Serwerownie umieszczone w centrum danych znajdują się pod stałym monitoringiem 24/h przez 365 dni w roku, co daje możliwość ich bieżącej konserwacji, a w razie pojawienia się awarii jest ona natychmiast eliminowana. Prócz tego każdy klient jest na bieżąco informowany o stanie serwera, co pozwala śledzić bieżący stan oferowanych usług internetowych.

Polecamy: Stawki maksymalne podatków i opłat lokalnych na 2013 rok

Polecamy: Stawki maksymalne podatków i opłat lokalnych na 2012 rok

Co jednak dzieje się w chwili poważnego uszkodzenia? Światowej klasy serwerownie wykorzystują do archiwizowania danych minimum dwa dyski. Opcja ta daje gwarancję odzyskania np. danych firmowych w możliwie najkrótszym czasie. Centra zasilane są energią elektryczną pochodzącą z dwóch różnych źródeł. W momencie wystąpienia awarii elektrycznej serwery zasilane są z innego źródła, co zapewnia płynność działania aplikacji wykorzystującej SaaS.

Bezpiecznie i wygodnie

Twórcy aplikacji online korzystający z rozwiązań typu public cloud na pierwszym miejscu zawsze stawiają bezpieczeństwo danych użytkowników i ich rzetelną archiwizację. Jest to możliwe dzięki usługom oferowanym przez światowe, znane firmy specjalizujące się w utrzymywaniu i zabezpieczaniu centrów danych. Dodatkowo koszty wykupu dostępu do danego rozwiązania np. CRMu są znacznie niższe niż w przypadku posiadania własnego centrum danych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama