reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Bezpieczniejszy outsourcing

Bezpieczniejszy outsourcing

Stworzenie oraz implementację założeń dotyczących włączenia odzyskiwania, kasowania danych oraz informatyki śledczej do planu ciągłości działania danej firmy, ułatwiają zwykle zewnętrzni dostawcy specjalistycznych rozwiązań. Ich oferta to bezpieczniejsza alternatywa dla tworzenia wewnętrznych działów.

Zwiększenie bezpieczeństwa firmy

Zewnętrzni dostawcy specjalizujący się w odzyskiwaniu i kasowaniu danych oraz informatyce śledczej oferują dostęp do najnowszych, dostępnych na rynku technologii oraz osób-ekspertów gwarantujących optymalne wykorzystanie dobrodziejstw technologicznych w tym zakresie. Specjalistyczny dostawca zewnętrzny również bardziej elastycznie od wewnętrznego działu IT zareaguje na nietypowy problem oraz szybciej i taniej znajdzie jego rozwiązanie. Powyższe przekładają się na większe bezpieczeństwo zasobów firmy.

Gwarancja poufności

Dla specjalistycznej firmy wyciek danych klienta równy jest z koniecznością zakończenia działalności. Dla wewnętrznego działu taki wypadek oznacza jedynie zwolnienia odpowiedzialnych za wyciek pracowników. Dlatego paradoksalnie dane pozostawione opiece firmy zewnętrznej są staranniej doglądane.

W wielu przypadkach procedury bezpieczeństwa zakazują przekazywania nośników będących własnością firmy poza jej strukturą. W takich sytuacjach istnieje możliwość zdalnego odzyskiwania danych RDR. Stąd w profesjonalnych firmach odzyskiwania i kasowania danych oraz computer forensics możemy liczyć na otrzymanie tzw. gwarancji poufności.

Oszczędność czasu

Połowa firm na świecie, które utracą strategiczne dane i nie odzyskają ich w ciągu 10 dni roboczych bankrutuje lub ponosi nieodwracalne straty. Jak wynika z doświadczeń laboratoriów Kroll Ontrack na całym świecie duża część strategicznego dla firmy czasu po utracie danych tracona jest na uzgodnienie warunków współpracy z dostawcą zewnętrznym. Dlatego strategicznym działaniem w momencie tworzenia procedur Business Continuity Plan w zakresie odzyskiwania danych jest ustalenie zasad i procedur współpracy z firmą outsourcingową. Tylko tak ułożona współpraca zagwarantuje ograniczenie czasu dostępu do strategicznych danych do minimum.

Obniżenie kosztów usunięcia awarii

Brak utraty gwarancji na nośniki danych oraz wysoka skuteczność odzyskania informacji to czynniki, które minimalizują koszty utraty danych.

Bez zobowiązań

Odzyskiwanie danych, kasowanie informacji lub informatyka śledcza to jedne z niewielu usług, które oferowane są w programach współpracy biznesowej bez zobowiązań dla drugiej strony. Nie da się bowiem założyć, ani przewidzieć kiedy utracimy dane lub strategiczne informacje zostaną wykradzione z naszej firmy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama