reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Działalność gospodarcza

Jak uzyskać zezwolenie na handel alkoholem

Aktualizacja: 21.04.2008

Zezwolenie na sprzedaż detaliczną alkoholu wydaje wójt, burmistrz albo prezydent miasta na wniosek przedsiębiorcy. Za umożliwienie sprzedaży alkoholu przedsiębiorca uiszcza gminie opłatę. »

Przedsiębiorstwa zwiększają wydatki na uczestnictwo w targach

Aktualizacja: 10.04.2008

Udział w targach jest dla przedsiębiorców jedną z najskuteczniejszych form zwiększania sprzedaży i pozyskiwania informacji o rozwoju branży. Dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie targami małych i średnich firm. Tym bardziej, że poprawia się jakość obsługi targowej. »

Firmę dziedziczy rodzina i spłaca długi

Aktualizacja: 03.04.2008

Wierzyciel przedsiębiorcy może uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko małżonkowi zadłużonego przedsiębiorcy. Po śmierci przedsiębiorcy za jego długi odpowiada rodzina, która odziedziczyła firmę. »

Jak prowadzić działalność gospodarczą i nie naruszać prawa autorskiego

Aktualizacja: 01.04.2008

Czy przedsiębiorca prowadzący np. pub lub sklep może odtwarzać w nich muzykę? Czy zobowiązany jest do jakichś opłat z tego tytułu? »

Przedsiębiorca ma dwa tygodnie na odpowiedź na pozew

Aktualizacja: 27.03.2008

Brak odpowiedzi na pozew może mieć dla przedsiębiorcy negatywne konsekwencje w postaci wydania przez sąd wyroku zaocznego. »

Koszty firmy prowadzonej w inkubatorze przedsiębiorczości to tylko 200 zł miesięcznie

Aktualizacja: 20.03.2008

W ramach tej opłaty akademickie inkubatory przedsiębiorczości prowadzą rozliczeniach księgowe i finansowe każdej firmy oraz udzielają pomocy prawnej. Dodatkowo fundacja zapewnia swoim beneficjentom dostęp do urządzonego i wyposażonego biura. »

Obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami

Aktualizacja: 04.04.2008

W ostatnich latach obserwowany jest wzrost liczby aktów prawnych, które dotyczą zagadnień związanych z ochroną środowiska. Są one skierowane w przeważającej mierze do przedsiębiorców, bo ci są postrzegani jako główni zanieczyszczający środowisko naturalne. »

Pomysł na biznes - bar sushi

Aktualizacja: 06.03.2008

Prowadzenie baru sushi to sztuka, która wymaga zainteresowania kuchnią japońską, znacznego uporu i nakładu sporych pieniędzy. Przybywa ich jednak w szybkim tempie, bo dają niezłe zyski. »

Rejestracja w urzędzie gminy albo w sądzie gospodarczym

Aktualizacja: 06.03.2008

Aby rozpocząć prowadzenie najprostszej działalności gospodarczej, osoba fizyczna powinna zarejestrować się w gminie właściwej dla miejsca pobytu. Nie musi być tam zameldowana, wystarczy, że przebywa tam z zamiarem stałego pobytu. »

Czy handlując w internecie, konieczne jest założenie firmy

Aktualizacja: 28.02.2008

Podatnik wrócił z zagranicy, skąd przywiózł zarobione pieniądze. Postanowił sprzedawać sprzęt fotograficzny w internecie za pośrednictwem aukcji internetowych. Podatnik nawiązał kontakt z producentami z Azji, zamawiając tam towar. Podatnik jest osobą fizyczną i swoje roczne obroty przewiduje na poziomie 10 tys. euro. Transakcje będą przeprowadzane tylko i wyłącznie poprzez aukcje internetowe. »

Pomysł na biznes - klub rozrywkowy

Aktualizacja: 28.02.2008

Kluczem do sukcesu klubu rozrywkowego jest odpowiedni lokal. Otwierając własny klub, trzeba się liczyć z tym, że zyski przyjdą dopiero po kilkunastu miesiącach, ale mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł miesięcznie. »

Za szkody wyrządzone przez produkt niebezpieczny odpowiada producent

Aktualizacja: 22.02.2008

Produkt, który nie zapewnia bezpieczeństwa podczas normalnego użycia, uważany jest za niebezpieczny. Za szkody, które wyrządzi, odpowiada producent, osoba, która się za niego podaje, lub importer. »

Pomysł na biznes - sklep z damską odzieżą

Aktualizacja: 16.11.2017

Otwierany sklep ma być rentowny od samego początku. Decydujące o sukcesie będzie pozyskanie własnych kontaktów handlowych. Dodatkowy sklep internetowy może zwiększyć przychody o ponad 20 proc. »

Jak korzystać z podpisu elektronicznego

Aktualizacja: 19.02.2008

Jestem namawiany do zakupu podpisu elektronicznego. Jaka jest jego przydatność? Jak wygląda procedura uzyskiwania podpisu elektronicznego? »

Konsorcjum musi powołać pełnomocnika ubiegając się o zamówienia publiczne

Aktualizacja: 12.02.2008

Wykonawcy występujący wspólnie o zamówienie publiczne powinni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu. Jeśli tego nie zrobią, ich oferta może być odrzucona. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama