reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Jak zarządzać kontem osobistym i firmowym

Aktualizacja: 12.10.2007

By nie płacić podatku od nadwyżek finansowych, można zrezygnować z ich oprocentowania lub transferować nadwyżki na konto osobiste. Najlepiej w tym samym banku, który prowadzi rachunek gospodarczy. »

Ubezpieczenia na życie w małej firmie

Aktualizacja: 11.10.2007

Grupowe ubezpieczenia na życie coraz lepiej są wykorzystywane do motywowania pracowników. Choć fiskus znacznie ograniczył pole do działania, umiejętne korzystanie z takich produktów ubezpieczeniowych może dać sporo korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcy. »

Logistyka - jakość usług coraz częściej wygrywa z ceną

Aktualizacja: 10.10.2007

Na rynku usług logistycznych ciągle najważniejszym kryterium ich wyboru jest cena. Jednak jakość jest w coraz większym stopniu doceniana przez klientów. Zdają sobie sprawę z jej rzeczywistej wartości. »

Samochody dla firm - zarządzanie flotą pojazdów

Aktualizacja: 09.10.2007

Nie warto kupować samochodów służbowych za gotówkę lub pieniądze z kredytu. Opłaca się natomiast skorzystać z usług firm zarządzających flotą - pisze Leszek Pomorski z ING Car Lease Polska. »

Majątek z polisą

Aktualizacja: 05.10.2007

Niemal każda firma musi dziś korzystać z podstawowych ubezpieczeń majątkowych, z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych czy ubezpieczenia mienia. »

Zakupy przez Internet

Aktualizacja: 03.10.2007

Polskie firmy coraz częściej kupują w sieci. Kierownicy administracyjni oszczędzają w ten sposób czas, a firma - pieniądze. Handel internetowy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność - zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród firm. »

Giełda przyciąga młode, szybko rozwijające się przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 02.10.2007

Już dziesięć spółek zadebiutowało na NewConnect - nowym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do końca 2007 roku notowanych może być przynajmniej kilkanaście firm. Rok po starcie na NewConnect ma być obecnych 100 rozwijających się, młodych przedsiębiorstw. »

Jaka polityka w zakresie wypłat dywidend przynosi najlepsze efekty

Aktualizacja: 01.10.2007

Wypłacane dywidendy mają wpływ na stosunek właścicieli do spółki, na aktualne i przyszłe relacje inwestorskie. Przyjęta polityka powinna uwzględniać z jednej strony oczekiwania właścicieli, a z drugiej - plany inwestycyjne spółki oraz możliwości pozyskania dodatkowych kapitałów. »

Dlaczego warto wybrać leasing jako formę finansowania działalności przedsiębiorstw

Aktualizacja: 27.09.2007

Ruchomości i coraz częściej również nieruchomości są przedmiotem transakcji leasingowych. Elastyczność oferty sprawia, że rynek ciągle się rozwija. »

Leasing pomaga skorzystać z funduszy europejskich

Aktualizacja: 25.09.2007

Zasadą funduszy unijnych jest zasada refundacji. Polega ona na tym, że beneficjent musi najpierw ponieść wydatek w ramach projektu ze środków własnych lub pozyskanych z zewnątrz, a następnie ubiegać się o jego refundację ze środków Unii Europejskiej. »

Ryzyko kredytowania

Aktualizacja: 24.09.2007

Banki inaczej szacują ryzyko kredytowe w stosunku do osób fizycznych, a inaczej do korporacji. To dlatego, że osoba fizyczna w relacjach z bankiem ma dwoistą naturę: jest i osobą prywatną, i przedsiębiorcą. »

Korzyść z polisy grupowej

Aktualizacja: 21.09.2007

Nawet osoby zaangażowane w firmę rodzinną czy małą spółkę cywilną mogą wykupić wspólną polisę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzą na składkach. »

Małej firmie najłatwiej uzyskać kredyt celowy

Aktualizacja: 20.09.2007

Każdy liczący się na rynku bank ma bogatą ofertę kredytowania przedsiębiorstw. Na dodatek usystematyzowaną według wielkości firm, jak i ich potrzeb pożyczkowych. W tej drugiej kwestii zazwyczaj oferta podzielona jest na kredyty inwestycyjne służące finansowaniu wzrostu firmy, głównie zakupowi nowych składników majątku, oraz obrotowe przeznaczone na bieżące wydatki, od zakupu surowców po wydatki na opłacenie pracowników. »

Podpis elektroniczny pozwala zaoszczędzić czas

Aktualizacja: 18.09.2007

Żeby podpisać dokumenty albo złożyć podanie w urzędzie, nie trzeba jechać na drugi koniec miasta. Można to zrobić przesyłając e-mail z własnego domu. Podpis elektroniczny daje gwarancję nienaruszalności przesyłanych dokumentów. Wiadomość z przesłanym dokumentem może odczytać tylko osoba, do której jest ona skierowana. »

Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

Aktualizacja: 14.09.2007

22 sierpnia br. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu pilotażowego Wsparcie na ochronę własności przemysłowej. Wnioski można składać do 31 października 2007 r. do godziny 16.00. Instytucją odpowiedzialną za zarządzanie programem, opracowanie dokumentacji, przyjęcie i rozpatrzenie wniosków, zawarcie umów o dofinansowanie oraz ich rozliczenie i monitoring jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Dankowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama