reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Trzeba unikać niesolidnych płatników

Aktualizacja: 02.02.2008

Odroczone terminy płatności stały się biznesową codziennością wielu branż. Są elementem walki konkurencyjnej. Przed zawarciem umowy trzeba sprawdzić kontrahenta. »

Pozyskiwanie środków na inwestycje

Aktualizacja: 31.01.2008

Kredyt inwestycyjny można przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup lokalu, maszyn lub refinansowanie dotychczasowych kredytów. Niestety, największe szanse na otrzymanie takiego kredytu mają firmy, które działają na rynku co najmniej od roku. »

Jakie są warunki ustalania i udokumentowania kary umownej

Aktualizacja: 22.01.2008

W przypadku zawierania umów z kontrahentami, zgodnie z regulacjami prawa cywilnego, w celu ochrony interesów wierzyciela, można zastrzec możliwość naliczenia kary umownej w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Ewidencja księgowa kar umownych odbywa się na podstawie noty obciążeniowej. »

Ubezpieczenie firmowych nieruchomości i mienia

Aktualizacja: 24.01.2008

Kupując polisę na kolejny rok, trzeba dokładnie określić kwotę, na jaką przedsiębiorca zamierza ubezpieczyć swoje mienie czy odpowiedzialność cywilną. Wartość nieruchomości, koszty robocizny i materiałów ostatnio wzrosły i trzeba to uwzględnić przy określaniu sumy ubezpieczenia. »

Kredyty odnawialne

Aktualizacja: 14.01.2008

Różnice w oprocentowaniu kredytów odnawialnych między różnymi bankami są duże. W jednym może to być 19, a w innym niewiele ponad 8 proc. Kredyt odnawialny to produkt bezpośrednio powiązany z rachunkiem bankowym, nie sposób przenieść go do innego banku bez przeniesienia całego konta. »

Fundusze inwestycyjne dla małych firm

Aktualizacja: 11.01.2008

Małe firmy, podobnie jak klienci indywidualni, mogą korzystać z coraz szerszej oferty towarzystw funduszy inwestycyjnych. Fundusz należy dobrać do możliwości finansowych spółki i pamiętać o bezpieczeństwie inwestowanego kapitału. »

Podpis elektroniczny chroni przed fałszerzami

Aktualizacja: 10.01.2008

Bezpieczny podpis elektroniczny jest najskuteczniejszym mechanizmem zabezpieczającym przed fałszerstwami, z którymi coraz częściej mamy do czynienia w elektronicznym obrocie gospodarczym. »

Zakup lokalu na działalność z kredytu lub pożyczki

Aktualizacja: 16.01.2008

Kredyt lub pożyczkę na kupno lokalu użytkowego uzyskamy w oparciu o firmową zdolność kredytową albo gdy jesteśmy osobą fizyczną, dzięki własnej zdolności kredytowej. »

Nowinki leasingowe - czyli wszystko, co warto wiedzieć o leasingu

Aktualizacja: 07.01.2008

Popularność leasingu wynika z faktu, że jest on bardzo dobrym narzędziem wsparcia rozwoju firm. To jedna z metod pozyskania kapitału nie tylko przez firmy mające już jakąś historię gospodarczą, ale również przez firmy młode, dopiero stawiające pierwsze kroki na rynku. Młoda firma w zasadzie nie ma szans na pozyskanie środków finansowych z banku z uwagi na brak tzw. historii kredytowej (zbyt krótko działa, np. krócej niż rok). »

Banki sfinansują firmom zakup nieruchomości

Aktualizacja: 03.01.2008

Instytucje finansowe chętnie udzielą kredytu hipotecznego firmom, które przynoszą zyski i działają na rynku powyżej trzech lat. W przypadku takiego kredytu niezbędne będzie przygotowanie wielu dokumentów. »

Łączenie polis kredytu kupieckiego z usługami faktoringowymi

Aktualizacja: 02.01.2008

Towarzystwa ubezpieczeń kredytu kupieckiego wprowadzają coraz to nowe rozwiązania mające przyspieszyć otrzymanie płatności za fakturę przy udzielaniu kredytu kupieckiego. Integrują więc z polisami usługi faktoringowe. »

Leasing nadal popularny wśród przedsiębiorców

Aktualizacja: 20.12.2007

Upływający rok jest rekordowy dla firm leasingowych, które zanotowały ponad 50-proc. wzrost wartości zawieranych umów. W roku 2008 dobra koniunktura się utrzyma, a optymiści mówią o 40-proc. wzroście rynku, który zapewni sprzedaż samochodów i maszyn budowlanych. »

Polisy ochrony prawnej dla firm

Aktualizacja: 14.12.2007

W przyszłym roku można spodziewać się nowych ofert polis ochrony prawnej dla przedsiębiorców. Do tej pory firmy rozwijały takie ubezpieczenia skierowane głównie do klientów indywidualnych. »

Co wybrać - faktoring czy kredyt

Aktualizacja: 14.12.2007

Perspektywa utraty płynności finansowej zmusza przedsiębiorców do poszukiwania środków na bieżącą działalność z zewnętrznych źródeł. Do takich należy faktoring, który jest zwykle droższy od kredytu bankowego. Jest jednak bardziej dostępny i w tym właśnie tkwi jego przewaga.  »

Jak przygotować się do spotkania z bankiem w sprawie kredytu

Aktualizacja: 11.12.2007

Jednym z warunków uzyskania unijnej dotacji jest zapewnienie finansowania całości projektu. Jak przygotować się do spotkania z bankiem? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kioskprawny.pl

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama