| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Od 28 września przedsiębiorcy ponownie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Wkrótce ruszy kolejny w 2009 r. nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w terminie od 28 września do 30 października za pośrednictwem poczty, bądź bezpośrednio w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej.


O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej własną firmę - miejsce zamieszkania na terytorium Polski.


Na dotację mają szansę projekty inwestycyjne o wysokim potencjale innowacyjnym, w zakresie zakupu lub wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach, stosowanych na świecie nie dłużej niż 3 lata, bądź posiadających stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekraczający 15%. Projekt musi generować efekt w postaci wprowadzenia na rynek - o zasięgu minimum krajowym - nowego lub znacząco ulepszonego produktu.


Dodatkowo premiowane będą nowe rozwiązania marketingowe lub organizacyjne prowadzące do poprawy produktywności i efektywności (w tym np. logistyczne, w zakresie dystrybucji, systemów informacyjnych oraz zarządzania), zakupu niezbędnych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, dotyczących wprowadzenia zmian organizacyjnych.


W ramach drugiej rundy aplikacyjnej kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 750 000 000 zł. Przy czym poziom wsparcia na jednego przedsiębiorcy może stanowić od 30 proc. do 70 proc. wartości kosztów kwalifikowanych.


Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 miliona złotych. Natomiast maksymalnie przedsiębiorca na jeden projekt uzyska:

• na część inwestycyjną projektu - 40 milionów złotych,

• na część doradczą - 1 milion złotych,

• na część szkoleniową - 1 milion złotych.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/PARP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy BIK Brokers. Absolwent wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1992-95 jeden z organizatorów i założycieli sieci restauracji KFC, Pizza Hut i Taco Bell należącej do PepsiCo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »