reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Od 28 września przedsiębiorcy ponownie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Wkrótce ruszy kolejny w 2009 r. nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w terminie od 28 września do 30 października za pośrednictwem poczty, bądź bezpośrednio w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej.


O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej własną firmę - miejsce zamieszkania na terytorium Polski.


Na dotację mają szansę projekty inwestycyjne o wysokim potencjale innowacyjnym, w zakresie zakupu lub wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach, stosowanych na świecie nie dłużej niż 3 lata, bądź posiadających stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekraczający 15%. Projekt musi generować efekt w postaci wprowadzenia na rynek - o zasięgu minimum krajowym - nowego lub znacząco ulepszonego produktu.


Dodatkowo premiowane będą nowe rozwiązania marketingowe lub organizacyjne prowadzące do poprawy produktywności i efektywności (w tym np. logistyczne, w zakresie dystrybucji, systemów informacyjnych oraz zarządzania), zakupu niezbędnych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, dotyczących wprowadzenia zmian organizacyjnych.


W ramach drugiej rundy aplikacyjnej kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 750 000 000 zł. Przy czym poziom wsparcia na jednego przedsiębiorcy może stanowić od 30 proc. do 70 proc. wartości kosztów kwalifikowanych.


Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 miliona złotych. Natomiast maksymalnie przedsiębiorca na jeden projekt uzyska:

• na część inwestycyjną projektu - 40 milionów złotych,

• na część doradczą - 1 milion złotych,

• na część szkoleniową - 1 milion złotych.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/PARP

reklama

Czytaj także

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama