reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przeklasyfikuj działalność według PKD 2007

Przeklasyfikuj działalność według PKD 2007

Od 20 października 2008 r. urzędy statystyczne rozpoczęły akcję przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały tego dotychczas – podano w komunikacie GUS.

Akcja będzie trwała do 31 grudnia 2009 r. i polega na rozesłaniu podmiotom ankiet aktualizacyjnych. W pierwszej kolejności otrzymają je osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, a następnie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Podmiot, po złożeniu ankiety i dokonaniu aktualizacji rejestru REGON przez urząd statystyczny, otrzyma zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON, zawierające zarówno stare jak i nowe symbole klasyfikacji.

Możliwe jest również samodzielne przeklasyfikowanie działalności poprzez złożenie we właściwym urzędzie statystycznym wniosku RG-1, bądź wniosku elektronicznego za pośrednictwem systemu eREGON.

Szczegółowe informacje dotyczące ankiety aktualizacyjnej zawarte są w  Komunikacie Prezesa GUS z dnia 14 października 2008 r. w sprawie terminu i formy przekazania ankiety aktualizacyjnej krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (M.P. Nr 78, poz. 694).

reklama

Czytaj także

Źródło:

GUS
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama