| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przeklasyfikuj działalność według PKD 2007

Przeklasyfikuj działalność według PKD 2007

Od 20 października 2008 r. urzędy statystyczne rozpoczęły akcję przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały tego dotychczas – podano w komunikacie GUS.

Akcja będzie trwała do 31 grudnia 2009 r. i polega na rozesłaniu podmiotom ankiet aktualizacyjnych. W pierwszej kolejności otrzymają je osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, a następnie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Podmiot, po złożeniu ankiety i dokonaniu aktualizacji rejestru REGON przez urząd statystyczny, otrzyma zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON, zawierające zarówno stare jak i nowe symbole klasyfikacji.

Możliwe jest również samodzielne przeklasyfikowanie działalności poprzez złożenie we właściwym urzędzie statystycznym wniosku RG-1, bądź wniosku elektronicznego za pośrednictwem systemu eREGON.

Szczegółowe informacje dotyczące ankiety aktualizacyjnej zawarte są w  Komunikacie Prezesa GUS z dnia 14 października 2008 r. w sprawie terminu i formy przekazania ankiety aktualizacyjnej krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (M.P. Nr 78, poz. 694).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »