| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zyski spółek lepsze od oczekiwań

Zyski spółek lepsze od oczekiwań

Większość dużych spółek, dla których GP opublikowała prognozy wyników za I kwartał, miała przychody oraz zysk operacyjny i zysk netto zgodne lub lepsze od oczekiwań analityków.


Wynikami za I kwartał na pewno rozczarowało Sygnity. Zysk operacyjny wyraźnie słabszy od prognozowanego (różnica większa niż 5 proc.) osiągnęły Comarch, Emperia, LPP i TVN. Na poziomie zysku netto o rozczarowaniu można mówić w przypadku Emperii, LPP i TVN oraz Kredyt Banku.

Wyniki lepsze od prognoz osiągnęły PBG i Polimex. Zysk operacyjny wyraźnie lepszy od spodziewanego miały Asseco Poland, Dom Development, PGNiG i Telekomunikacja Polska. Niższą od spodziewanej stratę operacyjną miała Netia. Na poziomie zysku netto wyniki zdecydowanie lepsze od prognoz osiągnęły Asseco Poland, Dom Development, ING BSK, Lotos, PGNiG i TP. W przypadku Netii strata netto była dużo niższa od oczekiwanej.

GP opublikowała prognozy zysków ośmiu banków notowanych na giełdzie oraz oczekiwania dotyczące przychodów i zysków netto i operacyjnego dla 21 największych spółek. W sumie przedstawiliśmy prognozy dla 14 firm tworzących indeks WIG20. Przychody największych firm rosły szybciej niż inflacja i gospodarka. Tylko dwie duże spółki - Agora i Telekomunikacja Polska - odnotowały w I kwartale wzrost przychodów niższy od inflacji i przyrostu PKB. Jednak w TP już sam wzrost przychodów należy uznać za sukces. Sygnity odnotowała na tym poziomie spadek.

Wyniki największych spółek giełdowych

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

TOMASZ ŚWIDEREK

tomasz.swiderek@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »