reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z BIG

Przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z BIG

Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) InfoMonitor udostępniło w 2007 r. prawie 1,5 mln raportów z informacjami gospodarczymi - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

1 mln 455,5 tys. udostępnionych przez InfoMonitor raportów to ponad 6 razy więcej niż w roku 2006. 90 proc. z nich to raporty dotyczące zapytań o konsumentów, natomiast 10 proc. dotyczy zapytań o przedsiębiorców - podała spółka.

"Widzimy, że firmy z nami współpracujące coraz bardziej interesują się wiarygodnością swoich potencjalnych klientów i kontrahentów, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej działalności gospodarczej" - powiedział cytowany w komunikacie prezes InfoMonitora Mariusz Hildebrand.

W 2007 r. najwięcej zapytań do InfoMonitora BIG kierowano w listopadzie (prawie 198,2 tys. zapytań), a najmniej - w lutym (prawie 59,6 tys. zapytań).

Do biur informacji gospodarczych mogą zgłaszać dane o długach firmy pożyczkowe, finansowe, leasingowe, zakłady ubezpieczeń, firmy dostarczające energię cieplną, elektryczną, gaz, wodę, operatorzy telewizji kablowej i satelitarnej, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Wpisanie do ewidencji BIG jest możliwe pod warunkiem, że podstawowa należność wynosi minimum 200 zł i termin jej płatności minął co najmniej 60 dni wcześniej. Dodatkowym wymogiem jest konieczność poinformowania dłużnika, że jego dane wraz z informacją o wierzytelności zostaną przekazane do biura informacji gospodarczej.

Według danych InfoMonitora, ponad połowa dłużników decyduje się na natychmiastowe uregulowanie swoich zobowiązań po otrzymaniu informacji, że mogą znaleźć się w rejestrze dłużników.

Każdy ma możliwość sprawdzenia, czy znalazł się w InfoMonitorze, a także kto i z jaką informacją umieścił wpis na jego temat.

W Polsce działają - poza InfoMonitorem BIG - także dwa inne biura informacji gospodarczej: ERIF i KRD.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SOVA Accounting

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama