reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PFRON dopłaci do wynagrodzeń

PFRON dopłaci do wynagrodzeń

Pracodawca, który ma dług wobec PFRON przekraczający 100 zł, nie otrzyma dopłat do pensji niepełnosprawnych pracowników.


ZMIANA PRAWA

 


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nadal będzie wypłacał pracodawcom dofinansowania do wynagrodzeń pracowników posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników.

 


Aby uzyskać dotację, pracodawca będzie musiał złożyć wniosek wraz z załączonymi informacjami, m.in. o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniu niepełnosprawności pracowników oraz o wysokości i rodzaju podwyższonych kosztów wynikających z zatrudnienia takich osób.


W terminie siedmiu dni od złożenia wniosku i informacji PFRON sprawdzi je pod względem rachunkowym i formalnym. Zgodnie z nowymi przepisami, ustali także, czy wnioskodawca nie posiada wobec funduszu zaległych zobowiązań przekraczających łącznie 100 zł. Jeżeli dług przekroczy tę kwotę, prezes PFRON wstrzyma wypłatę miesięcznego dofinansowania do czasu uregulowania zaległości przez pracodawcę.


Po dokonaniu tych czynności fundusz określi wysokość przysługującego pracodawcy dofinansowania. Ustalona w ten sposób kwota będzie przelewana na rachunek bankowy pracodawcy.


Łukasz Guza

lukasz.guza@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama