Kategorie

Porady internautów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Masz w planach przerobienie silnika wodorowago na silnik diesla? Podpowiadam, jak to zrobić.
Zamarzł zamek w twoim samochodzie i nie możesz dostać się do środka? Zobacz co możesz zrobić.
W twoim samochodzie brzydko pachnie? Pozbądź się przykrego zapachu z auta w poniższy sposób.
Nie wiesz co robić, gdy dojdzie do stłuczki na drodze? Podpowiem Ci.
Zimą nawet najbezpieczniejszy samochód może spłatać figla, jeśli nie jest odpowiednio przygotowany do trudnych warunków atmosferycznych. Oto kilka wskazówek, jak zadbać o auto zimą.
Odpowiednie przechowywanie opon ma ogromny wpływ na ich późniejsze zachowanie w samochodzie i stan techniczny.
Aby uniknąć szybkiego zużywania się sprzęgła, zapoznaj się z poniższymi radami.
Ze względu na własne bezpieczeństwo, powinniśmy dbać stan opon w naszym samochodzie.
Problem zaparowanych szyb dotyka wszystkich kierowców. Zobacz jak sobie z nim poradzić.
Oto kilka rad, na co uważać przy manewrowaniu autem.
Właśnie upatrzyłeś sobie nowy model samochodu, który chcesz nabyć, ale nie masz co zrobić ze starym? Sprzedaj! Jeśli zastosujesz się do poniższych reguł, zrobisz to łatwo, sprawnie i szybko!
Zastanawiasz się nad kupnem samochodu? Nie wiesz czym się sugerować przy wyborze? To artykuł dla Ciebie!
Okres zimy to trudny czas zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Trzeba odpowiednio przygotować swoje auto na przyjście mrozów. Nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki.
Specyficzny zapach i kłęby pary wydobywające się spod maski samochodu to oznaki zagotowania się wody w chłodnicy. Oto wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić.
Nigdy nie wiesz co Cię czeka podczas drogi. Miej przy sobie odpowiednie narzędzia.
Wielu sprzedawców używanych aut cofa licznik przed sprzedażą, aby auto wyglądało na nowsze. Podpowiadam, jak wykryć to oszustwo.
VIN jest unikalnym numerem nadawanym przy produkcji samochodu.
Marzysz o aucie? Przed zakupem sprawdź koniecznie, czy samochód nie miał w przeszłości wypadku. Takie auta są zazwyczaj w gorszym stanie technicznym. Poniżej podpowiadam, na co zwrócić uwagę.
Marzysz o własnym aucie? Zanim je kupisz, sprawdź czy nie jest kradzione. Podpowiadam, jak to zrobić.
Długa trasa wymaga dobrze przygotowanego auta. Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny swojego samochodu, a unikniesz w podróży przykrych niespodzianek.
Zima to szczególnie trudny okres dla twojego samochodu. Przygotuj go odpowiednio do zimy, a unikniesz problemów.
Chcesz mieć samochód? Możesz kupić używany w Anglii. Sprawdź, jak kupować używane auto w Anglii.
Ceny benzyny skaczą jak szalone, naucz się więc jeździć ekonomicznie, a nie będzie to dla ciebie aż tak odczuwalne. Oto rady, jak jeździć, aby zaoszczędzić.
Hamowanie silnikiem jest zalecane podczas jady na górskich drogach. Zobacz, jak to robić.
Oto czym charakteryzują się samochody z silnikiem diesla i jak nimi jeździć.
Jedziesz w góry na urlop? Naucz się parkować na wzniesieniu.
Parkowanie auta w dużym mieście to nie lada wyzwanie dla każdego kierowcy. Możesz nie mieć z tym problemów, jeśli skorzystasz z moich podpowiedzi.
Kupiłeś używane auto z naklejkami na lakierze? Zdejmij je!
Ceny paliw rosną nieprzerwanie i nie zanosi się na to, że w najbliższej przyszłości spadną. Dobrze jest więc zacząć jeździć bardziej oszczędnie.
Co zrobić, aby auto paliło mniej? Oto rady, jak oszczędzać na paliwie.
Za granicą mogą obowiązywać inne przepisy niż w Polsce jeśli chodzi o wyposażnie samochodu. Warto wiedzieć, co trzeba mieć w aucie, wyruszając w na słowackie drogi.
Jak kupić używany samochód, aby nie mieć później kłopotów.
W Czechach planowana jest podwyżka opłat za korzystanie z autostrad. Zanim ruszysz w drogę, sprawdź, ile Cię to będzie kosztowało.
Przy zakupie auta nie zawsze można liczyć na pomoc fachowca. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, musi sobie radzić z tym problemem samodzielnie.
Nie każdy wie, że są dwa rodzaje wody do spryskiwaczy.
W każdym bagażniku auta powinno znajdować się zapasowe koło, klucze do odkręcania śrub, podnośnik i trójkąt ostrzegawczy.
Zdarza nam się, że zapominamy niektóre z przepisów ruchu drogowego. Sprawdź, jak  można je sobie przypomnieć.
Są pewne rodzaje samochodów, dla których standardowe holowanie może być naprawdę niebezpieczne. Niestety nie tylko kierowcy, ale również laweciarze nie zdaja sobie z tego sprawy.
Aby żadna sytuacja na drodze nigdy nie była zaskoczeniem, nie pozwólmy aby klucz i podnośnik były jedynym elementem wyposażenia naszego samochodu.
Stan lakieru na Twoim samochodzie może ulec gwałtownemu pogorszeniu np. za sprawą mściwego sąsiada, na którego miejscu zaparkowałeś. Są jednak czynniki, na które kierowca nie zwraca najmniejszej uwagi, a wpływają one znacząco na stan karoserii.
Wiosną wszystko wraca do życia. Pozwólmy rozkwitnąć naszemu pojazdowi i zafundujmy mu pozimową odnowę biologiczną.
W gorące dni klimatyzacja w aucie niesie prawdziwą ulgę, jednak gdy działa niesprawnie może się stać prawdziwą zmorą kierowców. Aby tak się nie stało musisz tylko:
W trakcie zimy nasz samochód potrzebuje specjalnej opieki. Oto kilka rad na temat tego, jak ułatwić mu przetrwanie tego trudnego okresu.
Oczywiście najlepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji, ale czasami w wyniku gapiostwa lub braku środków na koncie trzeba się zmierzyć z taką sytuacją.
Zakopanie się w śniegu zdarza się nawet najlepszym kierowcom. Ważne by wyjść z tej opresji z godnością i…..sprawnym samochodem.
Zimą łańcuchy zwiększają przyczepność samochodu i pozwalają wjechać na zaśnieżone i oblodzone podjazdy. Oto kilka rad jak je bezstresowo założyć na koła pojazdu.
Flak w oponie to koszmar śniący się kierowcom po nocach. Czasem jednak ten problem występuje tez na jawie i należy wiedzieć jak sobie z nim poradzić.
Czerwone światełko na desce rozdzielczej i problem z uruchomieniem samochodu może przyprawić o palpitacje serca niejednego kierowcę. Bez paniki, naładowanie akumulatora nie jest czarną magią.
W życiu kierowcy są dwie wspaniałe chwile, pierwsza to kupno samochodu, a druga to jego sprzedaż. Jak szybko i korzystnie sprzedać swój pojazd?
CB radio jest bardzo użytecznym sprzętem jednak wielu kierowców wciąż boi się ruszyć na podbój eteru. Wbrew pozorom obsługa CB radia wcale nie jest skomplikowana.