| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Bezpieczeństwo > Ochrona w podróży dla posiadaczy kart

Ochrona w podróży dla posiadaczy kart

Największą ochroną ubezpieczeniową w czasie zagranicznych podróży objęci są posiadacze srebrnych kart Deutsche Banku, Millennium, BGŻ oraz Santandera – wynika z analizy Expandera. Pakiety ubezpieczeniowe dodawane do karty obejmują: zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu.

Posiadacze kart kredytowych mogą korzystać z różnego typu dodatkowych funkcjonalności: rabatów, przywilejów na lotniskach, zwrotu części poniesionych wydatków, serwisu concierge czy ubezpieczeń. Dotyczy to przede wszystkim kart prestiżowych, złotych i platynowych, jednak również szeroko dostępne karty srebrne zawierają różnego typu „dodatki”. Z racji trwającego sezonu wakacyjnego Expander sprawdził, jak wygląda oferta ubezpieczeń podróżnych dostępnych dla posiadaczy kart srebrnych.

Z analizy wynika, że podczas wakacyjnego wypoczynku za granicą najbezpieczniej mogą czuć się posiadacze kart Deutsche Banku, Banku Millennium, BGŻ i Santandar Consumer Banku. Do kart tych dołączane są pakiety ubezpieczeniowe, obejmujące zwrot koszty leczenia za granicą, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu. W Deutsche Banku ubezpieczenie jest bezpłatne, w Millennium kosztuje 4,99 zł miesięcznie, w BGŻ 6 zł, a w Santander Consumer banku 9 zł.

Stawki te są bardzo niskie i raczej trudno wyobrazić sobie możliwość samodzielnego zakupu ubezpieczenia podróżnego za taką kwotę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ochrona ubezpieczeniowa też będzie znacznie mniejsza. Przykładowo dla „Pakietu Ekstra” dodawanego do karty BGŻ suma ubezpieczenia kosztów leczenia szpitalnego wynosi 20 tys. zł, suma ubezpieczenia bagażu to 1500 zł za zdarzenie, a suma ubezpieczenia na wypadek opóźnienia lotu to 1000 zł za zdarzenie. Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta”. Tymczasem w oferowanym przez to towarzystwo swoim klientom ubezpieczeniu podróżnym „Warta Travel” suma ubezpieczeniowa w przypadku kosztów leczenia szpitalnego może wynosić od 5 tys. do 100 tys. euro, suma ubezpieczenia bagażu może wynosić od 500 do 4000 zł, a suma ubezpieczenia w przypadku anulowania lotu wynosi 4000 zł.

Z kart Deutsche Banku, Millennium, BGŻ oraz Santandera można korzystać w pierwszym roku bezpłatnie po spełnieniu bardzo łagodnych warunków. Deutsche Bank i Millennium wymagają jedynie, aby posiadacz dokonał co najmniej jednej transakcji odpowiednio w ciągu miesiąca lub trzech miesięcy od wydania karty. Santander wymaga wykonania trzech operacji w ciągu trzech miesięcy. Najtrudniej jest w BGŻ, gdzie trzeba w każdym cyklu rozliczeniowym wykonywać operacje na kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony bank naliczy opłatę - 3,5 zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »